Náš blog
Kategorie: veterinární péče
Syndrom studeného a mrtvého ocasu u psů
Slyšeli jste někdy o syndromu mrtvého ocasu u psů? Víte, že jím může onemocnět i váš parťák? Pojďme se dnes podívat, jak tento syndrom vzniká a jak mu můžete jako majitelé zabránit.
Diuretika aneb bere váš pejsek léky na odvodnění?
Diuretika (léky na odvodnění) jsou v medicíně hojně využívané, protože odvádějí nadbytečnou vodu z těla pryč. Pojďme se podívat, co je to za léky, jak fu psů fungují a proč by se měli užívat.
Jak pečovat u zvířete o pooperační rány - díl II.
V minulém díle jsme si ujasnili, jak vzniká proces hojení všech možných ran u zvířat. Prozradili jsme vám, jak různé druhy ošetřovat a jak probíhá jejich hojení. Dnes vám upřesníme, jak můžeme hojení měkkých tkání urychlit a jaké přípravky jsou v období rekonvalescence vhodné.
Jak pečovat u zvířete o pooperační rány - díl I.
Přivezli jste si vašeho miláčka z veteriny se „šrámy“ po těle? Čeká vašeho parťáka náročný chirurgický výkon a bojíte se, jak o operační ránu pečovat? Teď už nemusíte! V dnešním článku vám shrneme kompletní péči o operační ránu, zda vůbec potřebuje nějaké ošetření a co dělat v případě, že se hojí pomalu nebo špatně.
Hyperlipidémie vs. obezita. Znáte patřičný rozdíl?
Ačkoliv mají tato dvě slova hodně v praxi společného, neznamenají to samé. A my se dne podíváme, jak to se zákeřnou hyperlipidémií je a co na to říká právě obezita. Povíme vám, jaký problém u zvířat představuje, jestli je horší u koček nebo u psů a jak s nimi v oblasti výživy můžete u svých parťáků bojovat.
Onemocnění močových cest u koček aneb i výživa má zde svou roli
Všimli jste si u vaší miciny, že se její chování kolem močení v poslední době změnilo? Neváhejte ani chvilku a navštivte svého veterináře. Společně tak najdete řešení, jak vaší čičině pomoci.
Jak moc velké teploty dokáže kůň zvládnout?
Nejen horké, ale i vlhké počasí můžete vašeho koňského parťáka pořádně potrápit. Víte, jak ho správně před horkem ochránit a co dělat, pokud se vám vaše kontrola vymkne z rukou?
Jaké jsou následky otravy jedem na krysy u psů a koček?
Objevují se ve vašem okolí krysy a potkani a vy máte strach o své chlupaté mazlíčky? Jisté obavy jsou určitě na místě. Víte například, co dělat, když vaše zvířátko pozře omylem návnadu?
12 základních rad první pomoci pro případ nouze s koňmi
V následujících řádcích se podívame jak správně postupovat když už se nám u koní přihodí nějáký ten úraz nebo nemoc.
Echokardiologické vyšetření u psů a koček
Čeká vašeho psa nebo kočku kardiologické vyšetření a nevíte, jak se na něj připravit ? Tak po přečtení dnešního článku si uděláte konečně jasno a nebudete se muset znepokojovat samotným průběhem vyšetření. Přinášíme vám článek o specializovaném vyšetření srdce, které může potkat nejednoho majitele jak psa tak i kočky. Kterýkoliv jiný či zvláštní fyzický stav zvířete, které neodpovídá normálu je nutné podrobit tomuto speciálnímu vyšetření, který může odhalit příčinu problému.
Jak pečovat o oční okolí a oči u psů a koček?
Očima nám ti naši chlupatí miláčci dokážou sdělit snad všechno na světe. Přítomnost perfektního zraku je pro ně velmi důležitá a proto očím u psa i kočky musíme věnovat maximální pozornost. Všimli jste si u vašeho parťáka uslzených a červených očí? Nebo má snad váš pes žlutavé ospalky či slzné skvrny kolem očí? Nevíte si rady, zda plašit a jet k veterináři a nebo zda to ještě pár dní „počká?“. V dnešním článku si ujasníme, které oční záležitosti zvládnete doma sami a které už musí vidět a ošetřit veterinární lékař. Pojďme na to!
Jak rozkrmit zvíře v rekonvalescenci?
Stejně jako lidé, tak i psi nebo kočky potřebují po operaci čas na odpočinek a rekonvalescenci. Víte, jak správně na to?
Jak probíhá veterinární anestezie?
Studie ukázaly, že riziko úmrtí kvůli anestezii je u zdravých domácích zvířat asi jen 1:2000. U zvířat, která trpí nějakým onemocněním, se toto riziko zvyšuje na hodnotu 1:500. Jak anestezie u zvířat probíhá a je opravdu nutné ji u psů a koček provádět nebo existuje i jiné východisko?
Zásady použití antibiotik u zvířat
Antibiotika nepoužíváme jen my lidé, ale i naši čtyřnozí miláčci. Tato léčiva jsou pro všechny domácí mazlíčky skutečným zázrakem, ale jen tehdy, pokud je veterinář předepíše včas a majitel je svému mazlíkovi dokáže podat správně.
Tukové bouličky alias lipomy. Jsou pro psy a kočky nebezpečné?
Co jsou lipomy zač, jsou nebezpečné a dají se u zvířete nějak odstranit?
Vyšetření štítné žlázy u psů a koček
Štítná žláza netrápí jen nás lidí, ale i naše čtyřnohé chlupaté mazlíčky. S čím vším se můžete u štítné žlázy vašeho psa nebo kočka setkat a jaké nemoce sebou tento orgán v těle přínáší?
Rakovina kůže u psů
V dnešním článku vám prozradíme, jak případně podezřelý útvaru psa poznat a jaká je jeho léčba, a zda je tento útvar zhoubný či nikoliv.
Pooperační péče psů a koček - II. díl
Dovezli jste si svého miláčka po náročné operaci nebo jen po banálním zákroku a lámete si hlavu s pooperační péčí? Bojíte se, jak to všechno zvládnete? Od teď už nemusíte! Jsme tady pro vás a rádi Vám pomůžeme, aby pro vás období rekonvalescence nebyl stres.
Kolika u koní: příznaky a léčba
Kolika je jednou z nejčastějších mimořádných událostí u koní, a proto je velmi důležité pochopit, jak rozpoznat běžné příznaky koliky a co dělat.
Pooperační péče psů a koček - I. díl
Dovezli jste si svého miláčka po náročné operaci nebo jen po banálním zákroku a lámete si hlavu s pooperační péčí? Bojíte se, jak to všechno zvládnete? Od teď už nemusíte! Jsme tady pro vás a rádi vám pomůžeme, aby pro vás období rekonvalescence nebyl stres.