Náš blog
Kategorie: koně
Huculský kůň
Dnes se podíváme pod pokličku huculských koní.l Co je pro ně charakteristické a jak se o ně správně starat?
Žaludeční vředy u koní a jak je poznat
Žaludeční vředy u koní jsou běžným problémem, zejména u dostihových koní a elitních soutěžních koní, i když je mohou mít koně všech věkových kategorií a typů, zejména pokud mají omezený přístup ke krmivu. Hříbata jsou též náchylnější v neposlední řadě proto, že mají poměrně tenkou žaludeční sliznici.
Tetanus u koní a proč je očkovat
Dnes si povíme, co je to vlastně tetanus a proč bychom měli koně pravidelně očkovat.
Shirský kůň: zastane práci za sto chlapů
Další z mnoha oblíbených plemen hlavně v zahraničí je Shirský kůň, u nás ne tak rozšířený ale pár se jich tady najde.
Alavis pro koně aneb jak na kloubní výživu koní
Kombinace chondroprotektivních látek je jedna z nejlepších věcí které můžete svému koni nabídnout při potížích s pohybovým aparátem.
Jak chránit koně před otravným hmyzem?
Jistě sami dobře víme, jaké to je, když nás poštípou komáři. Bodnutí svědí, otéká, máme tendenci si ho škrábat. Jenže co takový kůň? Jak ten snáší otravný hmyz a můžete mu jako jeho majitel nějak pomoci?
Jak moc velké teploty dokáže kůň zvládnout?
Nejen horké, ale i vlhké počasí můžete vašeho koňského parťáka pořádně potrápit. Víte, jak ho správně před horkem ochránit a co dělat, pokud se vám vaše kontrola vymkne z rukou?
12 základních rad první pomoci pro případ nouze s koňmi
V následujících řádcích se podívame jak správně postupovat když už se nám u koní přihodí nějáký ten úraz nebo nemoc.
Odčervení koní aneb jak na vnitřní parazity
Každý parazit, nejen ten vnitřní, snižuje imunitu koně. Pravidelné odčervení koní má tedy smysl.
Nejstarší plemeno koně na světě, to je Fjordský kůň
K čemu slouží toto plemeno, je u nás v ČR oblíbené? Fjordský kůň je představitelem malého ušlechtilého koně. Toto plemeno patří téměř k nejstarším na světě který byl domestikován okolo roku 2000 př.n.l.
Kovat nebo nekovat koně?
I lidé, kteří nikdy předtím neusedly do sedla, dokážou normálně identifikovat podkovu – koneckonců jsou symbolem štěstí po celém světě. Ale pro jezdce jsou tyto kusy kovu mnohem víc než jen talismany pro štěstí - jsou nástrojem, který může pomoci chránit a vylepšovat nohy a kopyta koně, což jim umožňuje účastnit se všech druhů práce, od skákání až po těžkou práci v lese.
Jak správně vyčistit koňské kopyto?
Bez kopyt bylo nebylo koně, i proto je důležité o koňská kopyta pravidelně a správně pečovat. Víte, jak se to dělá?
Vhodné bylinky pro koně
Bylinky a různé směsi mají mnoho blahodárných účinků jak pro nás lidi tak pro zvířata, v následujícím článku si popíšeme pár základních bylinek a jejich využitý v koňském světě.
Andaluský kůň: elegantní za všech okolností
Kde se vzalo toto plemeno a jaké je jeho dosavadní využití. Postupně budeme přidávat i jiná zajímavá plemena, ale dnes si něco napíšeme o tomto zajímavém a úchvatném plemeni.
Jaro je tu cobydup a s ním i línání koní
Co je to vlastně línání a proč koně ztrácejí na jaře zimní srst, jak jim pomoci, aby přelínání proběhlo hladce a jaké vychytávky použít abychom efektivně línající srst odstranily bez problému… i o tom si povíme v následujících řádcích.
Podlomy aneb bahenní horečka koní
I koně bohužel může potrápit nejrozšířenější nemoc lidí - horečka. Jak a kdy může horečka potrápit i koně a lze jí předcházet?
Výzva pro jezdce: vychutnejte si déšť a zůstaňte v suchu
V jezdeckém světě se říká, že: „neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený jezdec.“ Jízda na koních v dešti nemusí být nepříjemná, pokud jste dobře připraveni s voděodolnou sadou pro jezdce i koně a vhodnou následnou péčí.
Cushingova choroba u koní
Jedná se o nejčastější endokrinní poruchu koní. Jak ji rozpoznat, léčit a lze koně před ní preventivně chránit?
7 pravidel pro krmení vašeho koně
Jak správně sestavit jídelníček svého koně dá někdy pořádně zabrat. S našimi radami to ovšem zvládne i úplný začátečník, který se teprve i na svou první jízdu v sedle chystá.