Náš blog
Kategorie: veterinární péče
Cushingův syndrom u psa – II. díl
Téma Cushingův syndrom je velmi rozsáhlé, a tak jsme se rozhodli ho rozdělit do více dílů a představíme vám takovou menší „minisérii“ této problematiky, abychom jí mohli rozebrat více do detailů. Dnešní článek bude pravděpodobně také těžší na přečtení a na zorientování se z důvodu většího množství veterinárních názvů a hormonální problematiky, ale nebojte, snažili jsme se Vám to, jako čtenářům, maximálně zjednodušit a přidat pár obrázků pro lepší představivost.
Addisonova choroba u psů
Že jste o této nemoci ještě neslyšeli? Že nevíte se kterými vnitřními orgány si jí spojit? Nevadí! I přesto, že se jedná o vzácné onemocnění u psů (a naprosto ojedinělé u koček), máte dnes jedinečnou možnost zjistit, co tato choroba u psů způsobuje, její příčiny vzniku a dozvíte se vše o její léčbě.
Pravidelné návštěvy psa u veterináře
Zdraví je pro naše psí společníky stejně důležité jako pro nás. Udržet vašeho psa ve špičkové kondici začíná pravidelnými cestami k veterináři, což možná povede k otázce: „Jak často bych měl brát svého psa vlastně k veterináři“.?
Kastrace psů a fen z pohledu chirurgického zákroku
Možná přemýšlíte, zda nechat fenku či vašeho pejska kastrovat, ale stále váháte, protože nevíte, do čeho jdete. Váháte možná i proto, že má váš parťák již nějaký ten věk, my Vám ale dnes prozradíme, že čím dříve, tím lépe – a hlavně proč tomu tak je!
Mají psi a kočky Crohnovu nemoc?
Trápí Vašeho čtyřnohého miláčka pravidelné průjmy či zvracení bez zjevné příčiny? Tak nyní zbystřete a přečtěte si něco o nespecifickém zánětu střev u psů a koček.
Cizí tělesa v trávicím traktu u psů a koček
Ve veterinární praxi jsou cizí předměty v trávicím traktu více než časté a bohužel některé případy mohou skončit opravdu fatálně. Většina případů si žádá chirurgické ošetření – operaci nebo méně invazivní zákrok tzv. endoskopii. Ti z vás, kteří jste již měli „tu čest“ víte, jak nebezpečné to je a jaké riziko tento zákrok představuje.
Jak zvládnout návštěvu veterináře s přehledem
Ti, kteří mají bezproblémové zvíře, které ani neví o tom, že dostalo injekci, mnohdy nevědí, jak se cítí „ta druhá strana“ majitelů s citlivějším mazlíčkem. Zvířata, která se bojí či nesnáší veterináře a celý personál, se objevují ve veterinárních ordinacích celkem často a věřte nebo ne, i pro celý personál kliniky je to hrůzný zážitek.
Kožní plísně u psa – jak je rozpoznat?
Kožní onemocnění jsou vesměs všechna komplikovaná a ve světě veteriny dost neoblíbená, protože jsou pro delší terapii, což majitelé neradi slyší. Důležité je, že se jedná o zoonózu, tzv. nákazu přenosnou na lidi.
Psí stařecká demence (CCD)
Máte doma psího seniora a zdá se vám, že si s ním v posledních pár měsících moc nerozumíte? Pozorujete u něj změny nálad a výkyvy chování? Máte strach, že s ním není něco v pořádku? Dnes vám přiblížíme nemoc, kterou trpí většina psů v pokročilém věku, a které se bohužel moc vyhnout nedá. Máme na mysli „stařeckou demenc."
6 způsobu, jak u psa a kočky nastartovat imunitu
S příchodem podzimu se velká většina lidí zaměřuje na očistu a detoxikaci těla. Kvalitní detoxikace organismu je správným krokem k nastartování imunity před podzimními sezónními nemocemi. Jak je tomu u zvířat? Na co si dát pozor při výběru potravinových doplňků a veterinárních přípravků? Kdy je vhodné tzv. imunostimulancia nasadit? Pojďme si dnes imunitní systém představit trošku z větší blízkosti.
Zvrací vám pejsek v autě? Víme, jak na to!
Spousta majitelů a chovatelů by ráda brala své čtyřnohé kamarády všude s sebou, ale co dělat, když vašemu psovi není v autě dobře? Dá se kinetóza odbourat prostřednictvím některých přípravků? Jak hodně je to závažné, kdy má cenu zvracení mírnit? Oželet cestu na dovolenou a nechat psa doma? Na tyto otázky si dnes pěkně popořadě odpovíme.
Urinární dieta pro kočky – jak vybrat tu správnou?
V dnešním článku bychom se rádi dostali „pod obal“ veterinárním dietám značky Hill’s, protože ty jako jedny z mála na trhu rozlišují druhy v rámci močových kamínků, které kočky často trápí. Tato značka se pyšní pravidelným testováním v rámci klinických studií, takže při správném dávkování tato dietní krmiva opravdu fungují a jsou tak proto doporučována veterináři po celém světě.
Urinární dieta pro psy – jak vybrat tu správnou?
V dnešním článku bychom se rádi dostali „pod obal“ veterinárním dietám značky Hill’s, protože ty jako jedny z mála na trhu rozlišují druhy v rámci močových kamínků, které pejsky často trápí. Tato značka se pyšní pravidelným testováním v rámci klinických studií, takže při správném dávkování tato dietní krmiva opravdu fungují a jsou tak proto doporučována veterináři po celém světě.
Chcete mít zahradu bez slimáků? Pořiďte si běžce!
O čem že bude dnešní článek? O chovu Indických běžců, kteří dokáží během pár měsíců vaši zahrádku „vyčistit“ od nepříjemných slimáků, kteří ničí úrodu. Že se vám to zamlouvá? Skvělé! Pojďme si dnes druh těchto kachen přiblížit.
Pochodující lupy v srsti zvířat? To je CHEILETIELÓZA!
Že jste toto slovo nikdy neslyšeli? Chyba! Jako chovatelé psů, koček a králíků se s tímto parazitárním onemocněním můžete lehce setkat. Pojďme se společně podívat jaké je riziko nákazy a co se s případnou invazí dá dělat.
Nebezpečné travní osiny
Sezóna nepříjemných travních osin je nyní v plném proudu a je tak velmi důležité si připomenout, co vlastně travní osina je a jaké představuje nebezpečí pro nás a hlavně pro naše zvířecí miláčky. Ve veterinárních praxích se začínají zaplňovat čekárny s podezřením na cizí tělesa ve formě osin, která se mohou zapíchnout v uchu, oku, nosní dutině či v meziprstí tlapek a dalších nepříjemných místech. Jak poznáte, že zvíře může mít problém s travní osinou? Jaké příznaky vykazuje? Jak se tyto stavy reší? Na to Vám dnes odpovíme v dnešním článku.
Vitamíny rozpustné ve vodě ve výživě psů a koček?
Vitamíny rozpustné ve vodě jsou nezbytné pro život a metabolismus.
Vitamíny rozpustné v tucích ve výživě psů a koček? Jak a proč?
Nedostatek vitamínů a minerálních složek ve výživě může mít za následek, z dlouhodobého hlediska, vážné zdravotní komplikace. O to více je pak horší nedostatek vysoce potřebných látek, které si jedinec neumí sám vytvořit. Naopak nadbytek některých složek může představovat také závažné zdravotní problémy. Jaké tedy doplňovat vitamíny, aby byly ve vyvážené míře a nemuseli jste se tak bát o své rostoucí štěně, fenu po porodu či kočku po operaci? Je vůbec nutné vitamíny suplementovat?
Hill´s Prescription Diet: Pečujte o zdraví vašeho mazlíčka
Značka Hill´s dlouhodobě spolupracuje s veterináři tak, aby dokázali ve výživě nabídnout vašim mazlíčkům to nejlepší do jejich misky. První dietetickou výživu vytvořili už před více než 75 lety s Dr. Markem Morrisem a od té doby pracují na jejím vylepšování. Na základě jejich úsilí o inovace mohla vzniknout řada krmiv Prescription Diet, protože život je mnohem zábavnější, pokud vaše chlupáče nic netrápí. Co říkáte?
Inseminace feny
Začátkem jara začalo i reprodukční období jak u koček, tak u chovných fen. Ve většině případů dochází k přirozenému krytí bez problémů, někdy se ale může chovatel dostat do situace, kdy potřebuje nakrýt fenu a za žádnou cenu se to nedaří, ať už ze strany psa, či předchozímu nezabřeznutí. V dnešní době se již celkem běžně využívají i zahraniční importy inseminačních dávek, takže chovatel má tak větší možnost výběru kvality. Jak ale taková inseminace probíhá? Je její metoda vždy úspěšná? Pojďme si společně na tyto otázky odpovědět.
Kočičí urologický syndrom končící uretrostomií, to je zánět močových cest
Zánět dolních močových cest potrápí snad většinu kočičích majitelů. Některé, bohužel, i několikrát za život vašeho chlupáče. Je to nepříjemný, bolestivý a otravný stav, který vždy směřuje do dveří veterinárních ambulancí. Někdy i na pohotovostní pracoviště. Při opakujících se zánětech je nutné řešit příčinu a případně pacienta operovat. Proč? To si vysvětlíme v dnešním článku. Víte, jak těmto nepříjemnostem předcházet? Víte, jaké jsou rizikové faktory, které přímo ovlivňují vznik tohoto závažného stavu?