Náš blog
Kategorie: nemoc
Proč si (ne)pořídit šarpeje?
Volné záhyby kůže a zamračený výraz. Tak přesně toto charakterizuje šarpeje. Co další je dobré o tomto společenském plemeni vědět, než si ho pořídíte domů?
Resekce hlavice stehenní kosti u psů a koček
Možná to zní jako hrůzný operační výkon, ale je to celkem jednoduchý zákrok, který se ve veterinární praxi dělá poměrně často. Zejména u kočičích pacientů. V dnešním článku vám prozradíme, co přesně této operaci resekce hlavice stehenní kosti předchází, jak operace probíhá a jak by mělo vypadat pooperační období.
Horečka šarpejů
Chováte doma šarpeje? Pak zpozorněte, tento článek může být totiž pro vás velmi užitečný.
Jak absolvovat veterinární vyšetření „v klidu“ ?
Chystáte se s mazlíčkem k veterináře? Obáváte se návštěvy, jak čert kříže? Nemusíte. Stačí dodržet několik našich rad a vše dobře dopadne.
Páníčkové, pozor musíte dát i na nemrznoucí směsi!
Otrava etylenglykolem představuje závažný stav a ve většině případů končí fatálně – smrtí, protože psům i kočkám stačí minimální množství této kapaliny. Prozradíme vám příznaky a něco víc o těchto intoxikacích. Držte tyto kapaliny co nejdál od Vašich zvířecích miláčků. Ihned vám povíme, proč!
Má váš pejsek „šant?“ Tak zbystřete!
Portosystemický zkrat je onemocnění, které je poměrně vzácné, takže pravděpodobná příčina bude téměř vždy ta vrozená.
Koprofágie aneb když pes požírá své nebo cizí výkaly
Zapáchající odpornost pro majitele, pochoutka pro vašeho čtyřnohého parťáka. Naprosto jasně víte, o čem mluvíme, o psích výkalech. Je úplně jedno jestli váš zvířecí miláček požírá ty svoje, cizí nebo kočičí, důležité je vědět proč to dělá a jak tomu efektivně zabránit. A samozřejmě řešíme pejsky, kočky jsou na tohle moc velké „dámičky“ pro ně je toto téma naprosté tabu. Pojďme se dnes o koprofágii dozvědět trochu více!
Jak pečovat u zvířete o pooperační rány - díl II.
V minulém díle jsme si ujasnili, jak vzniká proces hojení všech možných ran u zvířat. Prozradili jsme vám, jak různé druhy ošetřovat a jak probíhá jejich hojení. Dnes vám upřesníme, jak můžeme hojení měkkých tkání urychlit a jaké přípravky jsou v období rekonvalescence vhodné.
Atopická dermatitida u psů si žádá veterinární krmivo Hill's Derm Complete
Atopií trpí každý desátý pejsek, bohužel je to tak, a kromě slin, blech a určitých látek v granulích může být za alergii psů zodpovědné i životní prostředí. Na to, jak proti atopii účinně bojovat a zda se jí můžete u svého mazlíka zbavit jednou provždy, si posvítíme v dnešním článku.
Cushingova choroba u koní
Jedná se o nejčastější endokrinní poruchu koní. Jak ji rozpoznat, léčit a lze koně před ní preventivně chránit?
Enukleace očního bulbu u koček
Dnešní téma je takové nepříjemné, ale ve veterinární praxi se hojně vyskytuje. A o čem že je vlastně řeč?
Addisonova choroba u psů
Že jste o této nemoci ještě neslyšeli? Že nevíte se kterými vnitřními orgány si jí spojit? Nevadí! I přesto, že se jedná o vzácné onemocnění u psů (a naprosto ojedinělé u koček), máte dnes jedinečnou možnost zjistit, co tato choroba u psů způsobuje, její příčiny vzniku a dozvíte se vše o její léčbě.
Koňské astma neboli dušnost u koní
Jak ji poznáme a co dělat, když už máme dušného koně doma?
Víte všechno o tasemnici psí?
Tasemnici psí většina majitelů psů a koček zná, jako chovatelé velmi dobře, protože proti ní bojujete pomocí odčervovacích preparátů. Dnes vám však doplníme vaše znalosti o zásadní informace, které možná nevíte.
Mají psi a kočky Crohnovu nemoc?
Trápí Vašeho čtyřnohého miláčka pravidelné průjmy či zvracení bez zjevné příčiny? Tak nyní zbystřete a přečtěte si něco o nespecifickém zánětu střev u psů a koček.
Cizí tělesa v trávicím traktu u psů a koček
Ve veterinární praxi jsou cizí předměty v trávicím traktu více než časté a bohužel některé případy mohou skončit opravdu fatálně. Většina případů si žádá chirurgické ošetření – operaci nebo méně invazivní zákrok tzv. endoskopii. Ti z vás, kteří jste již měli „tu čest“ víte, jak nebezpečné to je a jaké riziko tento zákrok představuje.
Aplikace léčiv: rady a tipy pro majitele psů a koček
Kdo nezkusil někdy kápnout svému chlupatému mazlíkovi kapky do očí, těžko se může ztotožnit s tím, že se opravdu někdy jedná o nadlidský výkon. Jak dosáhnout toho, co je v danou chvíli potřeba, ale zároveň vašemu psovi nebo kočce neublížit?
Hyperestrogenismus fretek aneb jak moc je nemoc ohrožuje
Chováte doma fretku? Pak zpozorněte. Hyperestrogenismus se totiž může týkat i vaší chlupaté lásky. Jak se projevuje, jaká je léčba a lze tomuto onemocnění předcházet?
Jak často odčervovat psa a kočku?
Různá diskusní fóra i samotní veterináři se často rozcházejí v názorech na různá témata. Jak je to ale s preventivním odčervováním zvířat? Víte, kolikrát ročně byste měli svého chlupatého miláčka odčervit? Dnes vám prozradíme, jaká četnost podávání antiparazitik je ta správná a obecně doporučovaná. A jaké přípravky na trhu můžete najít.
Vitamíny rozpustné ve vodě ve výživě psů a koček?
Vitamíny rozpustné ve vodě jsou nezbytné pro život a metabolismus.
FeLV a FIV – kočičí virózy, které není radno podcenit
Našli jste malinkaté koťátko, které má rýmu, zahnisané oči, nafouklé bříško a plánujete si ho vzít domů k vaší kočičí rodině? Buďte obezřetní a seznamte se se závažnými kočičími virovými infekcemi, které jsou nevyléčitelné a ve vážných případech i smrtelné. Kočičí virové leukémie a kočičí AIDS - to je to, o čem dnes bude řeč. Je tedy nějaká možnost terapie v případě této nemoci? Jaká je prognóza a co vás jako chovatele čeká? Čtěte dále a vše se dozvíte.