Náš blog
Kategorie: prevence
Nádory mléčné žlázy u fen II. díl
V minulém díle jsme se věnovali počáteční problematice vzniku tumorů mléčné žlázy u fen. Probírali jsme jak a proč vznikají, dozvěděli jste si rizika spojená s výskytem neoplazií. Dnes se ponoříme hlouběji do druhů diagnostiky. Rozebereme si možnosti terapie a vznik metastazujících ložisek v případě zhoubných novotvarů. Na konci článku naleznete tip na veterinární přípravek, který je indikovaný přímo k léčbě onkologických onemocnění.
Preventivní prohlídky u veterinárních lékařů
Ať už máte psí nebo kočičí mimino, adolescenta, fenu před porodem či kočičího seniora je nutné pravidelně kontrolovat jejich zdravotní stav i když je nic netrápí. Pojďme se společně podívat v jakých věkových kategoriích jsou prevence důležité a co vše by se mělo kontrolovat.
Kýchá a frká váš potkánek?
Chovatelé potkanů si velmi často stěžují na respirační problémy, zejména na frkání a kýchání. Někdy se k nim přidává i vrkání (stejné jako u holoubků). Pojďme se společně podívat, jak takové respirační onemocnění u potkanů a myší vypadá a jaké má projevy. Cesty na veterinu se totiž často opakují, protože ve většině případů toto onemocnění mívá chronický spád, což bývá celkem problém.
Infekce u psů přenášené vektory v rámci Evropy I. část
Krevsající hmyz sužuje nejen naše lidské životy, ale i ty zvířecí. U zvířat však představuje výrazně větší nebezpečí, z důvodu přenosu infekčních onemocnění. Ptáte se jaká? Na ty nejzásadnější se nyní podíváme v našich článcích, které opět rozdělíme na jednotlivé části, abychom se těmto nemocem mohli dostatečně věnovat. Prozradíme vám diagnostiku, prevenci a v neposlední řadě i způsoby léčby jednotlivých infekcí, kterými můžou pejsci onemocnět.
Drbe si váš zvířecí miláček ouška? Zpozorněte…
Dnes se chceme věnovat dalšímu parazitárnímu onemocnění. A to je ušní svrab, který postihuje zejména kočičí populaci. Jak se projevuje, jaká je léčba a hlavně jaká je prevence tohoto nepříjemného onemocnění.
Odčervení, kdy a jak často
Paraziti jsou previti. Jejich včasná likvidace je proto velmi důležitá jak pro kvalitní život našeho psího kamaráda, tak vlastně i pro nás. Dnes to bude o parazitech vnitřních.
Jaké jsou důvody žloutnutí a reznutí srsti psa?
Zaznamenali jste u svého pejska barevnou změnu srsti a není vám jasné, čím je to způsobené? Přijďte tomu na kloub v našem dnešním článku.
8 nejzávažnějších onemocnění domácích mazlíčků
Některým onemocněním psů a koček se lze vyhnout pečlivou péči o Vaše mazlíčky. Jako správnou a pravidelnou zubní hygienou, správnou stravou pravidelnými návštěvami u lékaře, očkování a tak dále. Ale některá onemocnění tak úplně nemůžete předpokládat a předcházet jim. Podívejte se v následujícím článku na deset onemocnění psů a koček, které jim mohou silně znepříjemnit život.
Jak často odčervovat psa
Odčervování psa, tedy zbavování ho vnitřních parazitů, patří mezi základní úkony, které každý chovatel psů vykonává. Proč je odčervování pro psa nezbytností? Jakým způsobem a jak často by se mělo provádět?
Klíšťata – prevence a jak s nimi zatočit
Jaro není jen obdobím zrození roztomilých koťátek a štěňátek. Bohužel v tomto ročním období začíná být aktivní i hmyz a paraziti. Pro ně je kožich a srst vašich domácích mazlíčků ideálním útočištěm. Jelikož klíšťata přenášejí nejrůznější nemoci a mohou způsobit mazlíčkům velké nepříjemnosti. Vysoká tráva, křoví, les, kapradiny, parky, zahrady, všude tam se klíšťata ráda usazují a útočí odtud na psy, kočky i jiná zvířata.