Náš blog
Kategorie: parazité
Křemelina pro psy a její příznivé účinky na zdraví
Sypká křemelina je kvalitní doplněk stravy pro psy i kočky. Jedná se o netoxický způsob, jak chránit vašeho psa před blechami, červy a vnitřními parazity. Víte, jak křemelinu u svého chlupáče používat?
Ach, ty otravné sametky!
Víte, že existují i parazité „ pozdního léta“? Říkáme jim sametky. Parazitují na všech savcích včetně člověka a způsobují trombikulózu. A proto, že je zrovna období jejich přemnožení, vám v dnešním článku prozradíme, jak se proti nim chránit a jak s nimi bojovat.
Kožní parazit „DEMODEX“
Kožní parazité netrápí jen nás dvounohé, ale čím dál častěji se s nimi potýkají i naši čtyřnozí miláčkové. Znáte i vy trudníka psího?
Přípravky Verm-X aneb odčervení psů a koček a co je dobré vědět
Opakující se téma neustále dokola, ano řeč je o odčervení psů a koček. Víte, jaké máte možnosti, jak často svého mazlíka odčervovat a proč je vůbec nutné zvíře pravidelně odčervit?
Střevní parazité Giardie
Nemoc jménem giardia je rozšířena po celém světe, tedy i u nás. Co všechno tato nemoc způsobuje? Jak domácí mazlíčky před ní ochránit…? Více v dnešním příspěvku.
Alergie na blechy? Ano, existuje!
Nejedná se vyloženě o alergii na tohoto odporného parazita, ale na jeho kousnutí, které vyvolává alergickou reakci. Pojďme si dnes přiblížit tuto problematiku a zjistit, proč je proti bleší invazi nejlepší prevence a které preparáty jsou nyní TOP volně prodejné na trhu, ale i z rukou veterináře.
Víte všechno o tasemnici psí?
Tasemnici psí většina majitelů psů a koček zná, jako chovatelé velmi dobře, protože proti ní bojujete pomocí odčervovacích preparátů. Dnes vám však doplníme vaše znalosti o zásadní informace, které možná nevíte.
Jak často odčervovat psa a kočku?
Různá diskusní fóra i samotní veterináři se často rozcházejí v názorech na různá témata. Jak je to ale s preventivním odčervováním zvířat? Víte, kolikrát ročně byste měli svého chlupatého miláčka odčervit? Dnes vám prozradíme, jaká četnost podávání antiparazitik je ta správná a obecně doporučovaná. A jaké přípravky na trhu můžete najít.
Infekce u psů přenášené vektory v rámci Evropy II. část
V minulé části jsme si přiblížili onemocnění jako jsou babezióza a leishmanióza. Dnes se budeme věnovat dirofiláriím a erlichióze, se kterými se vaši miláčci mohou opět setkat i na obyčejné dovolené v zahraničí. Pojďme se na to podívat.
Infekce u psů přenášené vektory v rámci Evropy I. část
Krevsající hmyz sužuje nejen naše lidské životy, ale i ty zvířecí. U zvířat však představuje výrazně větší nebezpečí, z důvodu přenosu infekčních onemocnění. Ptáte se jaká? Na ty nejzásadnější se nyní podíváme v našich článcích, které opět rozdělíme na jednotlivé části, abychom se těmto nemocem mohli dostatečně věnovat. Prozradíme vám diagnostiku, prevenci a v neposlední řadě i způsoby léčby jednotlivých infekcí, kterými můžou pejsci onemocnět.
Vnitřní parazité u kočičích miláčků
Znáte pojem koprologie? Neslyšeli jste o něm? A co zvracení a průjem u koček? Že se Vás to netýká? Tak to patříte mezi šťastné chovatele! Prevence je i tak důležitá a v našem článku se dozvíte, co můžete jako majitel udělat vy. Přiblížíme Vám nejčastější parazitární infekce u těchto chlupatých miláčků a doporučíme vhodná endoparazitika.