Náš blog
Kategorie: nemoci
MEGAKOLON U PSŮ A KOČEK
Megakolon je velmi frustrující střevní onemocnění pro mnohé psy a kočky.
Horečka u psů a koček
Horečka u psů a koček bývá nejčastěji způsobena nějakou právě probíhající infekcí. Jakou, to už nechte samozřejmě a veterinárním lékaři a zvíře k němu, při podezření na horečku, urychleně dopravte. Víte, jak poznáte, že váš pes či kočka má zvýšenou teplotu či horečku? Je teplý čumák mýtus nebo fakt? Jaká je hranice pro horečku u zvířat a kde se teplota měří? To vše se dozvíte v dnešním článku.
Mozková cévní příhoda alias „mrtvice“ u psa
V dnešním článku vám popíšeme, jak vypadají příznaky mrtvice u psa a jak můžete co nejvíce eliminovat případné následky.
Kaliciviróza koček
Jedná se o celkem běžné virové onemocnění mladé kočičí populace, které je nepříjemné a pro některé i bolestivé. Trvá pár týdnů, než se vyléčí a kočička je zase bez obtíží. V dnešním článku vám přiblížíme strasti tohoto onemocnění a povíme vám, jak kalicivirózu poznáte, jaké desinfekce na kaliciviry platí a jak svoji kočku proti nim můžete ochránit.
Syndrom propustného střeva u psů a koček
Střevní potíže u psů trápí nejen majitele ale i zvířata samotná, protože například vlivem průjmu ztrácejí cenné živiny, které se za běžných fyziologických okolnost vstřebávají v tenkém střevě a organismus z nich samozřejmě profituje. Zahojit střevo je „běh na dlouhou trať“, ale dá se zvládnout při dodržení režimových opatření, která jsou nutná dodržet, zejména na doporučení vašeho veterináře.
Panleukopénie koček (FPV)
V dnešním článku se budeme zabývat nebezpečným onemocněním koček, panleukopénií.
Podzimní listí: jaké hrozí psům nebezpečí?
Zatímco obracíme další stránku v kalendáři, mění se i přírodní nebezpečí, kterým mohou čelit i naši čtyřnozí parťáci. Víte, co konkrétně máme na mysli?
Syndrom suchého oka (KCS)
Oči jsou základním smyslovým orgánem pro všechny druhy zvířat. Je proto nesmírně důležité dbát o jejich péči a případné patrné oční poranění či onemocnění opravdu nezanedbat, protože v krajních případech může dojít k tak fatálnímu poškození, že musí být oko odstraněno.
Ach, ty otravné sametky!
Víte, že existují i parazité „ pozdního léta“? Říkáme jim sametky. Parazitují na všech savcích včetně člověka a způsobují trombikulózu. A proto, že je zrovna období jejich přemnožení, vám v dnešním článku prozradíme, jak se proti nim chránit a jak s nimi bojovat.
Kousné rány a jejich nebezpečí
Kousné rány mohou být záludné, jak správně ošetřit psa po kousnutí a kdy je nutné vyhledat veterináře?
Resekce a ablace zvukovodu u psa nebo kočky
Víte, že pes slyší zvuk až do frekvence 65 000 Hz, kdežto člověk pouze do frekvence 20 000 Hz? Co když ale sluch nefunguje tak, jak má? Co potom?
Kožní parazit „DEMODEX“
Kožní parazité netrápí jen nás dvounohé, ale čím dál častěji se s nimi potýkají i naši čtyřnozí miláčkové. Znáte i vy trudníka psího?
HOT SPOT – skrytá letní hrozba!
Právě začalo léto a s ním i častější výskyt hot spotů u psů. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nebo naopak je řešíte několikrát za léto? Tak i tak si z dnešního článku odnesete plno užitečných informací. Prozradíme vám pár preventivních opatřeních a dalších pár kroků v domácí léčbě.
Princip eliminační diety a provokačního testu u potravinových alergií psa a kočky
Potravní alergie trápí každého pátého psa a páníčka zároveň. Zjistit přesnou příčinu alergie a začít krmit psa tím správným krmivem je sen každého majitele. Jde to vůbec?
Biotin pro psy: často opomínaný, zato důležitý vitamín H
Kromě vitamínu A, B nebo C potřebují psy i vitamín H, někdy také nazýván jako biotin. Víte, kde jeho zdroj ve stravě pro vašeho chlupáče hledat a jaká je denní doporučená dávka tohoto vitamínu?
Nebezpečí plísňových onemocnění PET králíčků
Co jsou dermatofytózy, jak je u svých chlupatých mazlíčků poznáte a vyléčíte? Tento častý problém si dnes vysvětlíme v dnešním příspěvku.
Nejvyšší kvalita pro podporu kloubů vašeho psa nese jméno ALAVIS
Žádnou bolest nebo onemocnění psího miláčka by neměl brát jeho chovatel na lehkou váhu, o to zvlášť, pokud se jedná o bolesti kloubů, šlach a svalů, které se bohužel objevují i zvířat čím dál častěji.
Nepříjemnost jménem "svrab"
Velmi časté parazitární onemocnění jak u psů tak i u koček. Mírné rozdíly zde určitě najdeme a to ve výskytu. U koček se spíše vyskytuje ušní svrab, kdežto i psů se častěji setkáváme s tím kožním. Dnes si povíme, jak účinně ušní i kožní svrab zlikvidovat a jaká jsou další chovatelská opatření.
Očkovat psa proti tetanu? Rozhodně ano!
Bohužel i tetanus, konkrétně potom toxin, který se nazývá Tetanospazmin, dokáže psa zabít. Takže rozhodně stojí za to psy očkovat a případně vědět příznaky tohoto psího zabijáka.
Tukové bouličky alias lipomy. Jsou pro psy a kočky nebezpečné?
Co jsou lipomy zač, jsou nebezpečné a dají se u zvířete nějak odstranit?
Respirační onemocnění drobných savců
Přivezli jste si králíčka, morče či potkana ze zverimexu domů a pozorujete u něj „pšíkání“ či frkání? Je celkově skleslý? V dnešním článku si přiblížíme problematiku dýchacího aparátu u pet zvířátek, které chováte běžně doma. Povíme si, jak předcházet tomuto onemocnění a co za ním stojí za patálie.