383 800 199
Kanada30
Brit Care Dog Functional

Dočasná péče o psy aneb co jsou to dočasky?

11.02.2019

Dočaskář, člověk s vlídným srdcem, který připraví zvíře jak po psychické, tak výchovné stránce na nový život. Po "vyzrání" posílá svého svěřence do nového adoptivního domova.

Co byste ale měli vědět před tím, než se do dočaskování pustíte? Možná vám pomohou odpovědi na následující otázky.

Co je DOČASKA? Komu tím pomáhám?

Dočasnou péčí poskytujete kousek toho místa u sebe doma psovi nebo kočce v nouzi.

SOBĚ

Tato zkušenost vás obohatí po všech směrech. To jak se postupně proměňují bojácné oči psa v ty jiskřivé - pocit k nezaplacení.

PSOVI NEBO KOČCE V NOUZI

Do dočasné péče se umisťují jak zdraví, tak i zanedbaní a nemocní psi. První skupina vyžaduje od svého dočasného pána v uvozovkách pouze doprovod k veterináři, odblešení, odčervení, očkování, čipování a samozřejmě rutinní dennodenní péči v podobě krmení, venčení a mazlení.

Druhá skupina psů, kteří za sebou mají nemilou zkušenost, vyžadují vyjma výše uvedených činností taktéž formu dlouhodobé léčby. Jak fyzické, v podobě pravidelných veterinárních návštěv, tak psychické nápravy především formou socializace.

Může se stát dočaskářem každý?

NEMŮŽE. Být dočaskářem není jen procházka růžovým sadem. Dočaskář musí být odolný a počítat s možnými extrémy. Pejsek nemá vždy základní hygienické ani sociální návyky, bojí se. Rolí dočaskáře je mít chuť psa kompletně vše naučit, aby byl co nejdříve připravený odejít do nového domova. Pokud tedy nejste žádný “bojácka věchejtka” a problému se nezaleknete, jste ten správný člověk.

Dočaskář

Co se ode mě očekává?

KOMPLETNÍ PÉČE - bez hrazení nákladů s tím spojených. Poté, co se spolkem podepíšete smlouvu o dočasné péči, začnete se o psa starat jako o svého vlastního. Krmíte, venčíte, cvičíte, učíte, ošetřujete jej a mazlíte se. Nad rámec toho komunikujete s případnými zájemci o adopci pejska a společně se spolkem vybíráte vhodného adepta na nového pána.

Je dočasná péče opravdu DOČASNÁ?

ANO, ALE VÝJIMKY POTVRZUJÍ PRAVIDLO. V rámci délky dočasné péče nelze říci přesný údaj. Pes u vás může být dva dny, dva měsíce, ale i dva roky. Každý pes je individuální stejně jako dočasná péče o něj.

Nezřídka kdy se stává, že pes zůstává u svého dočaskáře natrvalo. Zkrátka mu přiroste k srdci natolik, že bez sebe už nemohou být. Jak jednoduchá rovnice.

Opravdu mě péče o psa nic nestojí?

NESTOJÍ, KOMPLETNÍ PÉČI HRADÍ SPOLEK. Pes u vás žije, krmíte ho, chodíte s ním na veterinu, cvičíte ho ve výcvikovém centru. Náklady, které si sami nemůžete dovolit, ale rádi byste němé tváři v nouzi pomohli? Není problém. Kompletní péči o psa hradí příslušný spolek, se kterým jste podepsali smlouvu o dočasné péči.

Závěr

Stále i po přečtených řádcích věříte, že je to ten ideální druh pomoci právě pro vás? Výborně! Přidejte se do spolku dočaskářů. Vybírat můžete z několika spolků, které tento druh pomoci jisto jistě ocení.

  Pes nejvěrnější přítel

 Německý ovčák v nouzi

Že ještě potřebujete více kladných argumentů? Tak mrkněte na díl našeho seriálu “Jak se žije na čtyřech nohách”, kde jsme dočaskaření probrali s odborníky na toto téma. Třeba přesvědčíme nerozhodné.

Ze seriálu "Jak se žije na čtyřech nohách" si dále nenechte ujít

✔  Jak se žije na čtyřech nohách? Seriál pro ty, kterým zvířata nejsou lhostejná

 Pomáháme měnit osudy zvířat, říká ambasadorka Dárcovství

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.