383 800 199
Bayer antiparazitika
Brit fresh konzervy+granule

Pomáháme měnit osudy zvířat, říká ambasadorka Dárcovství

08.11.2018

Nahlédněte pod pokličku. Podpora útulků, vzdělávací videa, webový portál s přehledem zvířat k adopci... to vše by nemohlo fungovat bez zapálených, zvířata milujících lidí. Netradiční a upřímný příběh zakladatelky a ambasadorky projektu Dárcovství Leony. Jak to vzniklo a co se plánuje dál?

Jak vznikl projekt dárcovství?

Leona: Povím vám v krátkosti příběh. Kdysi jednou žila malá holka, která na každém kroku vyhledávala přítomnost zvířat. Věčně toho času měla strčenou hlavu v králíkárně, běhala se slepicemi po dvorku, lelkovala s jejím prvním psíkem Timem pod stromem a snila o tom, že jednou bude mít útulek. Ten, který na světě není. Velká pláň, kde každé zvíře žije v symbióze s druhým, domky, kde v létě najde pes úkryt před sluncem a v zimě zde naopak zahřeje kožich u kamen. Takový domov, ve kterém se přirozeně bude navracet zhrzené bytosti jiskra do oka.

Jak šel ale čas, zkušenosti přibývaly a mysl se pročišťovala, začala takhle malá holka, toho času už dospělá, chápat, že tato cesta není tou, kterou ona má a chce jít. A tak se začal psát příběh. Příběh Leony a projektu Dárcovství, díky němuž chce pomáhat živým bytostem tak trochu jinak.

Dárcovství Váš Chovatel

V Dárcovství, kde není rozhodující, zda je živou bytostí pes, kočka, kráva, koza, ani to, co má za sebou. V tomto světě jsou totiž podstatné životy, u kterých píšeme nové příběhy. Příběhy na nepopsaném papíře pro ty, kteří se ocitli v nesprávný čas na nesprávném místě. Tohle je má idea a cesta ke vzniku Dárcovství. Pak už jsme jen hledali vhodného parťáka pro faktický vznik a tím se stal VÁŠ CHOVATEL.

Jaká je myšlenka projektu?

Leona: Dárcovství je projektem založeným na myšlence sdružovat zařízení/útulky/spolky/dočaskáře z celé České republiky, kteří přistupují zodpovědně k péči o zvířata v nouzi. Vždyť také naše hlavní motto “V partnerství je síla” z této idey vychází. Základním pilířem je snaha tak trochu odlehčit z tíhy odpovědnosti útulkům, od jejich každodenního chleba v podobě hledání nových domovů pro svěřence, či obstarávání materiálních i nemateriálních zdrojů.

Náš projekt je zhmotněn v podobě webové prezentace www.darcovstvi.vaschovatel.cz, která se snaží potencionálním dárcům a příznivcům jednotlivých útulků přehledně a jednoduše odprezentovat jejich momentální potřeby.

Dárcovství zvířata k adopci  

Na jakém principu projekt funguje?

Leona: Na začátku spolupráce zakládáme každému zařízení profil na www.darcovstvi.vaschovatel.cz. Každý útulek má takto svoji vlastní stránku, což řada našich spolků ocenila, protože například do té doby neměly možnost odprezentovat se, jelikož si zkrátka webovou prezentaci nemohly dovolit. Tento medailonek si vyplní každé zařízení dle svého nejlepšího uvážení a pravidelně jej aktualizuje. Je čistě na něm, jaké informace o sobě chce říci. Potencionální dárce pak jen přijde k nám na stránky, vybere si útulek, který je jeho srdci nejblíž a obdrží zde fakta o tom, jaký druh pomoci aktuálně nejvíce dané zařízení upotřebí.

Náš tým naopak tato data využívá k tvorbě materiálů sloužících pro prezentaci daného spolku, ve formě pomoci s hledáním domovů pro svěřence, dobrovolníků na úklid, venčením. Spolek si na své prezentační stránce může taktéž nadefinovat tzv. “list přání”, na kterém jsou uvedeny konkrétní značky granulí, konzerv a jiných produktů, které si útulek nejvíce přeje. Dárce pak nemusí tápat v obchodech, ale na jedno kliknutí pošle z pohodlí domova na adresu útulku vysněný produkt.

V jakých oblastech útulkům pomáháte?

➀ Díky našemu hlavnímu sponzorovi internetovému obchodu s chovatelskými potřebami VÁŠ CHOVATEL přispíváme 5 Kč z každé objednávky. Tato částka se připisuje nejbližšímu zařízení dle adresy místa objednávky.

Snažíme se zařízení dostat co nejvíce do povědomí (sdílíme a připravujeme projekty dle informací, které nám o sobě útulek sdělí u nás na webu, kde má vlastní medailonek). Takovým příkladem je Útulek pro nalezené psy v Táboře.

Hledáme domovy pro pejsky/kočičky prostřednictvím nejrůznějších videí a příspěvků na Facebooku a YouTube.

Hledáme pro útulky dobrovolníky na úklid, venčení, správu webu, roznosem letáků, převozem psa aj. (druh pomoci si volí útulek sám v sekci "Potřebujeme pomoci", v sekci "Potřebujeme koupit" si pak definuje, jaké konkrétní produkty (od značek granulí, konzerv, obojků...) by si přál od dárců zakoupit.

Točíme osvětová videa. V seriálu "Jak se žije na čtyřech nohách" se věnujeme důležitým tématům práv a omezování svobody zvířat viz 2. díl: Problematika týrání zvířat. O seriálu "Jak se žije na čtyřech nohách" si povíme příště. 

Zkrátka se snažíme institucím, které pomáhají, pomáhat taktéž, a to CÍLENĚ dle toho, co nejvíce upotřebí.

Děkuji týmu Vašeho Chovatele. Děkuji, že mi pomáháte psát nové příběhy pro ty, kteří se ocitli ve špatný čas na nesprávném místě.

Pro dnešek je to vše. Těším se s vámi na příští rozhovor.

Pac a pusu, Vaše Leona

Dárcovství Váš Chovatel ambasadorka Leona

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.