383 800 199
Kanada30
Brit Care Dog Functional

Jak pečovat o psího sportovce? Výživa, opěrný aparát, pohybový režim a další

24.01.2019

Sportovní psi mají náročné požadavky na výživu, podporu regenerace, pohybový režim a celkovou péči. Dnes se zaměříme na základní fakta, která byste měli vědět a dodržovat, pokud máte doma psa sportovce.

Sport s vaším čtyřnohým parťákem je skvělá zábava a navíc přináší vám i chlupáčovi radost ze společně stráveného času. Ať už spolu sportujete jen pro potěšení, nebo závodně, měli byste mít na paměti primárně zdraví vašeho psa. Špičkové zdraví je cennější než špičkové výsledky. Jaké kroky tedy učinit, aby si pes zachoval svou vitalitu během aktivního sportovního stylu?

Správná výživa sportovního psa

U sportovního psa v zátěži je vždy důležité dodávat mu kvalitní krmivo, které obsahuje správný poměr živin. Tito psi totiž potřebují přijmout více bílkovin a energie.

Zaměřte se na krmiva s označením sport, maintenance, energy, performance a endurance. která jsou vytvořena speciálně pro psy se zvýšenou zátěží a aktivní psy. Navštivte naši kategorii krmiv pro aktivní psy a psy v zátěži. Z těchto granulí doporučujeme převážně následující značky a typy krmiv.

Acana Dog Sport Heritage Belcando Adult Active  Belcando Adult Power  Brit Care Dog Endurance  Brit Premium by Nature Sport  Calibra Dog EN Energy  Essential Stamina  Fitmin Medium Maintenance  Fitmin dog Maxi Performance  Nativia Dog Active  K-9 Selection Maintenance  Profine Dog Energy Chicken & Potatoes  Brit Dog Fresh Duck & Millet Active Run & Work  Nutram S6 Sound Adult  FirstMate Dog Performance  Royal canin Sporting Endurance 4800  Eukanuba Dog Adult All Performance

Granule pro aktivní psy

Pohybový režim

Vždy při tréninku myslete převážně na psa. Nezapomeňte pejska před intenzivní námahou postupně rozhýbat a rozehřát. V průběhu výcviku dělejte pravidelné pauzy a mimo něj mu dopřejte potřebný odpočinek ať už jde o dostatek kvalitního a nerušeného spánku, nebo o pohodové procházky v přírodě.

Jak udržet psa v kondici, pokud zrovna nemáte čas a možnosti pravidelně trénovat? Choďte si spolu zaběhat, vezměte ho s sebou během vaší projížďky na kole nebo využijte některý z moderních sportů, jakými je třeba plavání se psy nebo cvičení na balančních pomůckách (nejčastěji míči), které pejskovi pomůže odstranit svalové dysbalance a vybudovat rovnoměrné osvalení.

Péče o opěrný a pohybový aparát aktivního psa

Kosti, vazy, šlachy a klouby dostávají při sportovní zátěži zabrat. Podpořte pejskův opěrný a pohybový aparát vyváženou kombinací látek v podobě nutričních doplňků. V dospělém věku sportovní psi trpí nejčastěji na bolesti kloubů a šlach. Zvýšené nároky organismu psa je potřeba pokrýt vhodnými vitamíny, minerály a aminokyseliny. Zaměřte se převážně na následující látky, které by neměly chybět v pravidelném jídelníčku vašeho psa.

kolagen glukosamin sulfát chondroitin sulfát Methylsulfonylmethan aminokyseliny kasein MSM kyselina hyaluronová vitamín C

Příklady benefitů nutričních doplňků. Pomáhají zpomalit degeneraci chrupavek a udržují jejich elasticitu, zpevňují šlachy a vazy, chrání buňky před volnými radikály, mají protizánětlivé účinky, zlepšují pohyblivost, snižují bolesti kloubů.

Kromě nutričních doplňků ve formě tablet můžete pejskovu stravu obohatit i o lososový olej a pivovarské kvasnice.

Benefity lososového oleje. Lososový olej pomáhá udržet zdravou kůži a srst, řeší problémy s lupy, podporuje krevní oběh, zdravé srdce, působí protizánětlivě a přispívá ke zdravému kloubnímu a pohybovému aparátu. Více jsme o benefitech lososového oleje jsme psali v článku s názvem Lososový olej pro psy a Jak používat a dávkovat lososový olej pro psy?. Pro více informací navštivte naši kategorii s kvalitními lososovými oleji pro psy

Benefity pivovarských kvasnic. Pivovarské kvasnice pro psy jsou bohatým zdrojem přírodních vitamínů skupiny B, aminokyselin, minerálů, stopových prvků a dusíkatých látek. Vitamíny skupiny B podporují látkovou výměnu cukrů, bílkovin i tuků. Mají také blahodárný vliv na trávení, vývoj, kvalitu srsti a kůže, zlepšují odolnost proti stresu a nemocem, představují zdroj energie při zátěži.

Podpora pohybového aparátu pro psy

TIP na knihu: Péče o psího sportovce

Pokud vás téma péče o sportovního psa zajímá a rádi byste se dozvěděli více, doporučujeme vám přečíst si knihu > Péče o psího sportovce: Kompletní průvodce zdravím sportovních psů.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.