383 800 199
Bayer antiparazitika
Brit fresh konzervy+granule

Vybíráme boty pro psa. Jakou zvolit velikost a typ?

07.11.2018

Existuje mnoho důvodů, proč chlupáčovi obout botičky. Boty pro psy chrání jejich tlapičky před nepříznivým povrchem v létě i v zimě. Proč pejskovi botičky pořídit a hlavně, jak se v nich vyznat a jaký druh a velikost vybrat?

Proč pořídit chlupáčovi botičky

Pejsek a botičky... Říkáte si "Co to je za výmysl?" Botičky pro psy mají ale své opodstatnění a účel. Chrání psí tlapičky před zraněním na nepříznivém povrchu. V zimě to je převážně působení agresivní soli na polštářky na tlapičkách, nízké teploty i zranění o zmrzlý sníh. V létě hrozí popálení o horký asfalt případně písek.

Druhy botiček pro psy

Připadá vám, že se s botičkami roztrhl pytel? Že jich je tolik, že nemáte bez zdlouhavého studování šanci se v nich vyznat? Poradíme vám.

Ochranné gumové botičky

Říká se, že v jednoduchosti je krása. A přesně tím se řídí výrobci klasických gumových ochranných botiček pro psy. Poskytují celoroční ochranu tlapiček - v létě i v zimě. Jsou vodotěsné, lehoučké, neomezují pejska v pohybu a velmi dobře na tlapičkách drží. Chce to jen v počátku najít ten správný grif během nasazování. Pejsek si na ně po krátké chvíli zvykne a nevnímá je. Hodí se také jako ochrana při léčbě zdravotních problémů tlapiček, aby se pejskovi do rány nic nedostalo.

Výhody

  • Více kusů v balení. Pokud jednu ztratíte nebo se zničí, snadno jí nahradíte za novou.
  • Lehké, přirozeně splynou se zvířetem, pejsek je brzy nevnímá.

Nevýhody

  • Složitější nazouvání.
  • Nehodí se do extrémních outdoorových podmínek.

Náš psí pomocník pro vás vyzkoušel červené ochranné botičky Pawz velikosti S. A jak se v nich Daisynka cítila? Posuďte sami :).

Botičky pro psy Pawz Animated GIF

Ochranné zpevněné outdoorové botičky

Tyto botičky využijet chlupáč převážně v zimním období nebo pro náročné outdoorové aktivity během celého roku. Skvěle se hodí i jako ochrana poraněné tlapičky. Botičky totiž snižují riziko infekce. Mohou být vyrobeny z neoprenu, softshellu, vyztuženy vinylem. Některé mají i gumovou podrážku, která zajišťuje přilnavost na povrchu a zvyšuje ochranu psí tlapky. Tento typ bot se lehce nazouvá a upevňuje díky suchému zipu. Většinou se prodávají po dvou kusech v balení. Kvalitnější kousky jsou vybaveny i reflexními prvky. Pejsek tak zůstane viditelný i za šera. 

Výhody

  • Snadné nazutí a upevnění.
  • Pevnější a odolnější než gumové botičky.

Nevýhody

  • Vyšší cena.
  • Dodávají se většinou ve dvou kusech. Případná ztráta botičky zamrzí.

Představujeme vám dalšího našeho psího modela. Jmenuje se Dareček a i přes prvotní obavy si na botičky rychle zvykl. Má na sobě botičky Walker neopren Active od značky Trixie. Co na něj říkáte? Že mu sluší? :)

Trixie Walker Active boty pro psa

Zdravotní botičky při úrazu

Existují i speciální zvýšené botičky. Prodávají se po jednom kuse a slouží vyloženě pro ochranu zraněné psí nožičky. Pokud má pejsek na tlapce navíc obvaz, díky této botičce si ho neponičí a nesundá ani při venčení. Samozřejmostí je vodotěsnost a protekce před ostrými předměty, horkým a ledovým povrchem, před kameny a podobně.

Botičky pro psy

Jak zvolit správnou velikost

Aby botičky pejskovi správně padly, je potřeba změřit nejširší rozměr tlapky stojícího pejska. Packu můžete případně obkreslit na papír a správné rozměry zjistit z nákresu. Výrobci často uvádí přehled plemen vhodných pro danou velikost botiček. Tyto informace získáte v popisku produktu. Pozor, každý výrobce může mít značení rozdílné. Jednou bude mít čivava označení botiček xxs, jinde xs nebo také s. Obecné velikostní tabulky podle plemen určitě neberte jako stěžejní. 

Předcházejte zbytečným zraněním svého pejska, prožijte s ním bezpečně léto, zimu i náročné sporty. Vyberte vašemu chlupáčovi ty pravé botičky.

Mnoho druhů, velikostí, provedení i barev seženete na Vašem Chovateli. :)

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.