383 800 199
Bayer antiparazitika
Brit fresh konzervy+granule

5 doporučení, jak vybrat podzimní pláštěnku a obleček pro psa

19.10.2018

Podzim je ve znamení sychravého počasí. Mnoho psů déšť vyloženě nesnáší a většina páníčků silný odér mokrého chlupáče moc nemusí. Se správně vybranou pláštěnkou nebo nepromokavým oblečkem bude zmoklý pes minulostí. Jak si užít každou procházku nehledě na sezónu a proč pořídit jeden takový kousek i vašemu hafanovi?

Je to paradox. V létě chlupáč s radostí skáče do rybníku, ale před kapkami deště se schovává. Tuto situaci zná mnoho páníčků. Proč tomu tak je?

Proč psi nemají rádi déšť?

Lidem se to řekne. Sotva začne pršet, hned saháme po deštníku, ale na našem Azorovi chceme, aby venku pobíhal a kapek si nevšímal. Přitom mnoha psům je déšť vyloženě proti srsti. Udělali by všechno pro to, aby ven nemuseli. Ten prosebný pohled mluví za vše "Opravdu musíme?" A my na to "No, musíš se přece vyvenčit, tak už pojď."

Nepříjemné pocity a asociace. Kapky, které dopadají na chlupaté tělo pejska a v pravidelných intervalech do jeho srsti bubnují, mu mohou být protivné až nesnesitelné (a čím intenzivnější déšť, tím horší). Jestli se váš mazel navíc bojí bouřky, dostaví se nelibá asociace. Déšť většinou předchází děsivým zvukům hromů, takže často stačí jen lehké mrholení a psa přemůže stres.

Otravný zvuk. Psi reagují na zvuky ve svém okolí intenzivněji než my lidé. Je dokázáno, že i na nepatrné zvuky si může pes vypěstovat silnou fóbii, která se projevuje strachem ve zcela banálních situacích. Proto nehledě na intenzitu deště, který dopadá na okna, parapety, střechy i páníčkův deštník, reaguje mnoho psů negativně a bázlivě.

Pes v dešti

Řešení? Pláštěnka a nepromokavý obleček

Pláštěnky a nepromokavé oblečky pomáhají chlupáčovi zůstat v suchu. Jejich hlavní funkcí je ochránit ho před nepříznivým počasím - deštěm a větrem. Mnoho z nich je navíc opatřeno bezpečnostními reflexní prvky, díky kterým bude při venčení lépe vidět.

V současné době už můžeme v ulicích měst a v parcích vidět mnoho páníčků, kteří pochopili, že pláštěnka není jen módní výstřelek přicházející od bláznivých amerických celebrit. Jde o opravdového pomocníka, který poskytne užitek páníčkovi i mazlíkovi.

Jak vybrat?

Rozměry

Před nákupem oblečku musíte chlupáče správně změřit. Bez znalosti přesných rozměrů skvěle padnoucí obleček nekoupíte. Na většinu pláštěnek a oblečků budete potřebovat znát následující míry.

Délka zad od kohoutku ke kořeni ocasu

Obvod spodní části krku v nejširším místě

Obvod hrudníku hned za předníma nohama

Jak změřit psa

Typ

Chcete mazlovi pořídit nepromokavý obleček ve stylu kombinézy, nebo ho obléci do klasické pláštěnky - vesty?

Kombinéza. Kombinéza mívá nohavičky na přední nebo všechny čtyři packy a ochrání tak mazlíka i před intenzivním deštěm i bahnem. Ty lepší kousky jsou vybaveny i nastavitelnými cvočky a gumičkami, díky kterým bude obleček dokonale sedět i při běhu. Při výběru kombinézy si dejte obzvláště pozor na správnou velikost. Obleček nesmí psa omezovat v pohybu.

Vestička. Oproti tomu vestičky chrání hlavně hrudník a záda. Snáze se oblékají, protože nemají nohavice. Tento typ se hodí převážně pro psy, kteří oblečkům neholdují a při oblékání nepostojí.

Pláštěnky pro psy   

Se zateplením nebo bez

Zateplené oblečky jsou ideální do mrazů a teplot kolem nuly. Většina těchto zimních oblečků bývá nepromokavá a ochrání i proti větru. Je ale zbytečné, aby měl pes zateplený obleček, pokud je venku relativně příznivě kolem deseti stupňů. Pro tyto potřeby bohatě poslouží nezateplená verze oblečku nebo klasická pláštěnka.

Některé oblečky mají i odnímatelnou vnitřní část, kterou v podzimních měsících můžete nechat doma a využít jí až v zimě.

Materiál

Jaké jsou nejčastější materiály používané u nepromokavých oblečků a pláštěnek?

PVC. Jedná se o klasický materiál používaný pro pláštěnky nejen pro mazlíčky, ale i pro lidi. Hlavní výhodou PVC, neboli polyvinylchloridu, je jeho snadná a levná výroba a odolnost materiálu.

Softshell. Tento funkční materiál zajišťuje voděodolnost a ochranu proti větru. Je velmi populární pro outdoorové oblečení a aktivity v proměnlivých klimatických podmínkách. Softshellové oblečky pro psy ochrání mazlíčky spolehlivě před deštěm, větrem i vlhkem.

Houndtex. Houndtex je patentovanou vrstvou materiálu finské značky Hurtta, která se specializuje na outdoorové oblečky pro psy. Tento materiál odolává nečistotám, zabezpečuje voděodolnost, nepropustnost i prodyšnost.

Pláštěnka obleček pro psy do deště Hurtta Rain Blocker

Obleček Hurtta Rain Blocker je vybaven reflexními prvky a mnoha šikovnými detaily a vychytávkami 

Cena

Víme, že na ceně záleží. Proto jsme pro vás přichystali široký výběr oblečků a pláštěnek v různých cenových kategoriích. Od těch opravdu klasických  pláštěnek po vychytané funkční oblečky, které se dají přirovnat ke kvalitní bundě, kterou si pro sebe koupíte ve sportovním obchodě. A v čem jsou ty dražší lepší? Dají se lépe nastavit a pejskovi tak opravdu dokonale padnou, jsou vylepšeny o reflexní prvky, mívají kapsičky, cvočky, gumičky, lehce se oblékají a těch výhod je celá řada.

Za suché chlupáče a páníčky nad věcí...

Pejskomilové z Vašeho Chovatele :)

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.