383 800 199
Brit Fresh 400g - AKCE 5+1
Fitmin - propagace

Kdy přejít z granulí pro štěňata na krmivo pro dospělé psy?

Blogujeme Přidáno 16.01.2018

Roste váš chlupáč jako z vody? Nezapomeňte na včasnou změnu krmiva. Štěně má totiž zcela jiné potřeby než dospělý jedinec.

Granule pro štěňata obsahují mnohem více kalorií a celkově jsou přizpůsobené rychlému růstu a vývoji psího tělíčka.

Pokud včas nepřesedláte na krmivo pro dospělé psy, může začít váš již dospělý pejsek přibírat na váze a díky tomu se potkat i s ortopedickými problémy.

V jakém věku začít měnit krmivo?

Změna krmiva by měla ideálně probíhat v dobu, kdy mazlíček začíná dospívat.

Tento bod bývá ale často zároveň kámen úrazu. Mnoho páníčků totiž nepozná, zda je pes ještě štěnětem, nebo už plnohodnotným dospělákem.

Psí dospívání

V kolika měsících pes vyroste ze štěněcího věku a stává se dospělým?

  • malá plemena – kolem 10. měsíce
  • střední plemena – kolem 12. měsíce
  • velká plemena – 12. - 16. měsíc
  • obří plemena – 24. měsíc

 Štěně

Dejte tomu pár dní

Při přecházení z jednoho krmiva na druhé nikam nespěchejte. Rozhodně nedoporučujeme jeden den seknout se štěněcím a ihned začít podávat adult. Pejsek na změnu nebude připraven, může začít dospělácké krmivo odmítat nebo z něj dostat zažívací potíže. Dávkujte ho postupně a jednoduše nechte mazlíka, ať si na ně zvykne a zbytečně na nej nespěchejte, pokud nedodržíte následující rozpis.

Den ①.

Jeho mistička by měla být naplněna přibližně ze tří čtvrtin granulemi, které zná a z jedné čtvrtiny novými. Před podáváním je nezapomeňte promíchat.

Den ②.

Druhý den můžete takříkajíc přitvrdit. Půlka misky granulí pro štěňata, půlka pro dospělé a opět mu to hezky promíchejte.

Den ③.

Snáší váš pejsek krmivo dobře? Pokud ano, nastává chvíle, kdy nové granule budou v misce převažovat. Už jen přibližně jedna čtvrtina misky původního krmení, zbytek už ty nové, dospělácké.

Den ④.

Jestli je dosud vše v pořádku, hafan směle baští, chutná mu a zažívací potíže ho nepotkaly, krmte ho od tohoto dne už pouze granulemi pro dospělé psy.

 

Na nové granule svého pejska zvykejte postupně.

 

Vyrostl. Na co se připravit a co se změní?

Myslete na vyváženou stravu. To znamená správný poměr bílkovin, tuků a sacharidů, ale nezapomínejte ani na vitamíny, minerální látky a antioxidanty. Nad krmením vašeho mazlíčka od teď bude potřeba více přemýšlet. Kupujte kvalitní výrobky a kontrolujte jejich složení a krmnou dávku.

Určitě zohledněte i jeho pohybové aktivity. Dává přednost gaučovému sportu, nebo se raději probíhá venku a honí kočky? Přizpůsobte jeho životnímu stylu množství krmiva a přijímanou energetickou hodnotu. A s těmi vyloženě línými typy se sem tam od času trochu proběhněte nebo zajděte na delší procházku. Neustále vyvalený hafan na gauči možná dodává bydlení kouzlo útulného domova, ale pohyb je pro zdraví doslova klíčový.

 

Změna krmiva v průběhu dospívání psa

 

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup, jak případně zrušit odběr novinek, naleznete v každém zaslaném e-mailu.