383 800 199
Calibra Life září 2021
RC Yorkshire 8+

Lososové oleje a jejich užití

K čemu je vlastně lososový olej dobrý, že je stále populárnější mezi chovateli? A můžeme ho používat neomezeně nebo existují určitá pravidla pro jeho podávání?

I medvědi vědí. Vědí proč se živí divokými lososy, proč před uložením k zimnímu spánku si jich musí ulovit o to víc. Je to pro ně zásobárna energie a zdroj kvalitních živočišných tuků v té nejlepší možné formě. Dopřejte to nejlepší z přírody i svému psovi.

Definujme si, co je lososový olej

Lososový olej se získává z čerstvých lososů jako vedlejší produkt při zpracování filet pro lidskou spotřebu. Kvalitní lososový olej je lisován za studena, aby si zachoval veškeré svoje nutriční hodnoty v maximální možné míře. Lososové oleje pro psy jsou ze své podstaty zdrojem živočišných tuků a jeho hlavním přínosem je velký obsah tolik pro tělo potřebných Omega – 3 a 6 mastných kyselin.

Dalším benefitem je správné vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích. A co považujeme za velmi přínosné je jeho vůně, která je pro každého pejska neodolatelná. A jak dobře víme z dřívějšího článku, lidé jí očima, ale psi čumákem. 

Omega mastné kyseliny

Je to skupina esenciálních mastných kyselin (EMK), které jsou pro psí organismus stejně nepostradatelné, jako pro ten lidský. Podílí se na správném růstu a funkci každičké buňky v těle a jeho nedostatek může způsobovat zdravotní problémy. Nejdůležitější z této skupiny jsou kyseliny EPA a DHA. Tělo si je bohužel v dostatečném množství vyrobit samo neumí, a proto je vhodné si je dodávat skrz potravu, a to v aktivní formě.

Aktivní formu mastných kyselin obsahují hlavně živočišné tuky a oleje. Rostlinné oleje jako řepkový, slunečnicový, sójový nebo kukuřičný jsou zdrojem pouze neaktivních EMK a jejich využití v těle je téměř nulové.

Je to zážitek pozorovat medvědy při každoročním lovu divokých lososů

K čemu je lososový olej dobrý ve stravě

Asi nevýraznější prospěch, který budete na první pohled vidět a první dotek cítit, má psí kožich. Lesklá srst bez plešky a pod ní pevná zdravá kůže bez ekzémů a lupů. To je přece radost podrbat. Také obdobím línání ho provede „beze ztráty kytičky“.

Dalším viditelným benefitem bude vymetená miska s granulemi. Jak už jsme psali výš, vůně lososového oleje je pro psa opravdu přitažlivá. Proto žrádlo ovoněné pár kapkami tohoto elixíru bude vmžiku pryč. Podáváním lososového oleje ale kvalitu psích granulí určitě nevylepšíte. Prosíme, vybírejte vašim mazlíčkům krmivo od renomovaných výrobců, kterým skutečně záleží, co vaši pejsci berou do huby.

Z těch, na první pohled neviditelných a vlastně preventivních účinků, to bude ochrana srdce před onemocněním, protizánětlivý účinek oleje, také má vliv na dobrý zrak a podporuje rekonvalescenta v jeho úplném uzdravení. A ačkoliv to na ten první pohled nespatříte, moc dobře víte, že vidět spokojeného pejska, kypícího zdravím je k nezaplacení.

Potřeba podávání lososového oleje při dodržování BARF stravovacích zásad, je neoddiskutovatelná.

Mezi top produkty, které získaly oblibu u naších chovatelů řadíme oleje zavedených značek i v krmivu pro psy jako jsou např. Brit Care lososový olej pro psy 250mlEssential Omega 3 Oil 1l, Lososový olej Marp Holistic 250ml, Fitmin dog Purity Lososový olej 300 ml nebo Alavis Nutri pro psy a kočky 200ml, který dokonce nese označení veterinárního přípravku

Bohatý výběr lososových olejů na našem e-shopu

Způsoby a doba užívání lososového oleje

Nejlepším způsobem podávání lososového oleje, je jeho přidání ke krmné dávce. Množství denní porce oleje je vždy uváděno na každém obalu daného produktu. Doporučené množství nepřekračujte. K dokonalému odměření vám může výborně posloužit nálevka a kalíšek od sirupů nebo léčiv, které na sobě mají měrné rysky. Někteří producenti dodávají oleje v lahvičce s dávkovačem pro ještě snažší použití.

Olej jako prevenci můžete podávat neomezeně dlouho. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Pouze samá pozitiva.

Ovšem pozor! Pokud váš pes trpí alergii na ryby, lososovému oleji se vyhněte obloukem. Také při náchylnosti vašeho čtyřnohého kamaráda k průjmu, je jeho podávání nevhodné.

Doporučená denní dávka článků

Zobrazit další novinky

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup, jak případně zrušit odběr novinek, naleznete v každém zaslaném e-mailu.