383 800 199
calibra30
Brit Wet

Buďte při venčení vidět. A to i ve tmě! Představujeme reflexní a svítící doplňky pro psy

02.01.2019

Jak vyzrát na venčení za zhoršené viditelnosti, za šera a dokonce za tmy? Díky reflexním a svítícím LED doplňkům, které psa zviditelní nejen pro svého páníčka, ale i pro projíždějící auta a cyklisty.

Nejspíš nám dáte za pravdu, že většina venčení v zimním období probíhá za tmy. Ráno je do dlouho tma, večer se zase brzy stmívá. Chcete mít svého čtyřnohého kámoše i přesto stále na očích? Není nic jednoduššího než použít jeden ze svítících a reflexních doplňků pro psy. Jaké jsou všechny jejich výhody kromě toho, že budete mít přehled, kde se pes zrovna nachází?

Výhody svítících a reflexních doplňků

Vysoká viditelnost psa (v závislosti na druhu výrobku, u LED až 500 m)

Zvyšují bezpečí v šeru, ve tmě, v mlze - auta, cyklisté

LED doplňky snadno nabijete pomocí USB

Široký výběr obojků, vodítek, postrojů, vest i doplňků jak v provedení reflexních prvků, tak LED diod

Ideální do parku i rušného města

Vhodné do deště

Svítící a reflexní obojky pro psy

Reflexní obojky. Reflexní obojky pro psy na sobě mají našitou reflexní pásku, nebo jsou celé z reflexního materiálu, který ve tmě při ozáření odráží světlo. Tyto obojky patří mezi základní bezpečnostní prvky, mají přijatelnou pořizovací cenu a minimálně jeden takový by měl mít ve své výbavě každý chlupáč.

Svítící LED obojky. Svítící a blikací obojky pro psy patří mezi pomyslnou vyšší ligu. S nimi uvidíte vašeho psa až na vzdálenost 500 m. Z hlediska viditelnosti, a tím pádem i bezpečnosti, jsou tyto obojky v šeru a ve tmě více účinné než jejich reflexní kolegové. U většiny obojků si můžete vybrat mód nastavení světla. Pokud vám tedy nevyhovuje pomalé nebo rychlé blikání, nastavte stálé svícení.

Reflexní a svítící obojky pro psy

Svítící a reflexní vodítka

Reflexní vodítka. Reflexní vodítka pro psy odráží světlo, takže jste jak vy, tak pes více viditelní pro projíždějící auta. Nemají sice takový dosah jako svítící vodítka, ale jako základní bezpečnostní prvek jsou většinou zcela dostačující.

Svítící vodítka. Kromě svítících obojků můžete mazlíčkovi pořídit i svítící LED vodítko, které zvýší bezpečnost vás obou. I tato vodítka můžete snadno dobít pomocí USB kabelu a zajistí vám viditelnost až do vzdálenosti 500 m.

Svítící a reflexní vodítka pro psy

Reflexní postroje pro psy

V současné si jsou už výrobci postrojů pro psy čím dál víc vědomi důležitosti bezpečí mazlíčka, a proto na trhu není o reflexní postroje pro psy nouze. Často se jedná o běžné postroje určené na sport i denní nošení, které jsou "pouze" doplněny o reflexní pásky.

Reflexní postroje pro psy

Reflexní vesty a oblečky pro psy

Přemýšlíte, zda použít vestu, nebo stačí např. reflexní obojek? Reflexní vesty jsou ideální nejen pro sportovní aktivity a lov, ale také denní procházky. Vybrat si můžete z klasických vest a oblečků doplněných o reflexní prvky, nebo přímo speciální vysoce reflexní vestu, která často navíc plní i funkci oblečku - nepromokne, hřeje a podobně. Reflexní vesty výrazně zvyšují bezpečnost psa převážně tím, že disponují velkou reflexní plochou.

Reflexní vesty a oblečky pro psy

Svítící doplňky na obojek

Poslední neopomenutelnou kategorii tvoří svítící doplňky ve formě přívěsků a potahů na obojek. Značka Hurtta navíc nabízí LED světlo, které je kompatibilní s jejich obojky a postroji a díky speciálně navrženým čočkám můžete svého psa vidět až na 3 km daleko.

Svítící doplňky na obojek

Svítící hračka

Miluje váš mazlík aportování? A nedá si pokoj ani tehdy, když už na svou gumovou "kořist" skoro nevidí? Mrkněte na speciálně navržené aportovací hračky s LED světly, které se aktivují při dopadu hračky na zem. Vybrat si můžete třeba svítící míček nebo svítící tyčku pro psy.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.