383 800 199
calibra

7 tipů, jak se psem a kočkou prožít advent, čerty, Vánoce a Silvestr bez stresu

29.11.2018

Jak zmírnit stres u psů a koček během náročného období? Co dělat s jejich strachem z petard a ohňostrojů nejen během silvestrovských oslav? Existují nějaké šetrné uklidňující přípravky? A co vůbec může pro snížení paniky v očích mazlíčků udělat jejich páníček?

Jak se pozná pes a kočka ve stresu

Jak poznat stres u koček a psů? Jaké jsou jeho projevy? Všímejte si veškerých změn i takového toho divného chování. Převážně v období adventu a Silvestra jsou zvířata často vystresována a páníček to mnohdy ani neodhalí.

Návštěvy, ohňostroje, rodina často do večera mimo domov, ať už na punči nebo vánočním večírku... Sečteno a podtrženo, zvířata vnímají každou sebemenší změnu. Vám může připadat, že se nic neděje, ale chlupáč to vše vnímá a pak se chová tak, že si říkáte "Sakra, co blbneš, co to s tebou je? Co má znamenat ta loužička?".

Znaky stresu mohou být následující

  • Hlasité projevy - častější mňoukání, štěkot
  • Schovávání, ukrývání se pod postel, v koupelně...
  • Loužičky po bytě
  • Nechuť k jídlu
  • Vyžaduje si více pozornosti než obvykle
  • Časté olizování čumáčku
  • Krčení se
  • Destruktivní chování - škrábání, kousání nábytku
  • Agresivita
  • Zvíře se třese

Pes a kočka ve stresu, strach, zuby, vrčení

Jak zklidnit psa a kočku ve stresu

Jestli zjistíte, že váš mazlíček trpí stresem, nečekejte na to, až se s tím sám vyrovná. Veterináři radí případné stresové situace řešit dokonce předem. Může jít o návštěvy veterináře, ohňostroje, petardy, cestování atd. Pokud se situací nebudete dlouhodobě nic dělat, může dojít k závažnému zhoršení zdravotního stavu i psychickým poruchám vašeho čtyřnohého miláčka. A co na stres u psů a koček zabírá? Jak zbavit psa a kočku stresu?

Antistresové zklidňující přípravky pro psy a kočky

Běžné antistresové přípravky pomáhají zvíře uklidnit, navodit pocit klidu, pohody a zlepšují usínání i spánek. Nemusíte se bát žádných vedlejších účinků. Velkou výhodou je, že je běžně seženete v obchodě s chovatelskými potřebami. Širokou škálu těchto přípravků máme i u nás - na Vašem Chovateli.

OBOJKY. Zklidňující obojek No Stress pro psy; Zklidňující obojek No Stress pro kočky

PIPETY, SPOT ON. Beaphar No Stress Spot On pro psy; Beaphar No Stress Spot On pro kočky

TABLETY. Alavis Relax pro psy; Alavis Relax pro psy a kočky; Alavis Calming pro psy a kočky

SPREJE. Adaptil zklidňující sprej pro psy; Beaphar sprej No Stress pro kočky

DIFUZÉRY. Adaptil difuzér pro psy

PAMLSKY. Beaphar No Stress pochoutka pro kočky 

No stress antistresové přípravky pro psy a kočky

 Přípravky proti stresu pro psy  Přípravky proti stresu pro kočky 

Bandážování psů, Anxiety Wrap

Bandáž funguje na principu akupresury a zmírňuje u psů stres, strach, úzkost, nejistotu, plachost i hyperaktivitu. Ovázání psa tak pomáhá jednoduchým způsobem zbavit ho strachu a stresu nejen na Silvestra. Pokud si nejste jisti, jak správně provést bandáž pomocí obvazu, sáhněte po speciálním antistresovém oblečku pro psy Anxiety Wrap. Tato investice se 100% vyplatí, protože obleček použijete nejen během prosince na čerty a Silvestr, ale je ideální i při bouřkách a cestování. Obleček pejska nijak neomezuje v pohybu. Elastický materiál zajišťuje trvalý tlak na hlavní akupunkturní body na těle a pejsek se díky tomu dostává do pohody a uklidní se.

Anxiety Wrap pro psy

Sedativa pro psy. Ano, nebo ne?

Jak utlumit psa a kočku? A co takhle dát zvířeti na uklidnění sedativa? Veterináři to nedoporučují. Sedativa se používají jen opravdu v těch nejzávažnějších situacích. Takže zapomeňte na Neurol pro psa atd. Řešit se to dá pomocí šetrných zklidňujících přípravků (viz výše) a trpělivosti páníčka. Přečtěte si také náš článek "Silvestrovské psí nepokoje a jak jim předcházet".

Dodržujte režim venčení a krmení

Dodržování zajeté rutiny zvířata uklidňuje. Naopak přílišné výkyvy jsou pro ně stresující. Snažte se venčit a krmit mazlíčka vždy ve stejnou dobu bez ohledu na sezónu, víkendy nebo svátky.

Hračky i páníčkův čas

Buďte oporou a tím pravým parťákem svému zvířecímu kamarádovi. Věnujte se mu, hrajte si s ním, hlaďte ho. Ve dvou se to přece lépe táhne a i ty vánoční stresy jsou s tím pravým přítelem mnohem jednodušší. Mimochodem pes a kočka jsou často i pro člověka tím nejlepším psychologem. Co si budeme povídat, ta terapie platí prostě oboustranně. :)

Přátelství psa, kočky a člověka

Pozor na to, čím psa a kočku krmíte

Nesprávné jídlo může zvířeti přitížit. Zejména v období svátků veterináři apelují na páníčky, aby nekrmili své psy a kočky běžným jídlem. Víme, že se to nabízí, ale takový bramborový salát nebo sladké cukroví může mazlíčkovi zadělat na pořádné trávící problémy. Čtěte více "Vánoční hodování aneb čím hafany NEkrmit".

Zažívací problémy související se stresem pomůže pejskovi vyřešit i správné krmivo. Vyzkoušejte granule Hill's Canine Prescription Diet™ i/d™ Stress Mini, které pomáhají zmírnit a odstranit zažívací problémy související se stresem.

Informujte návštěvy

Pokud víte, že se váš pes nebo kočka necítí zrovna ve své kůži, ale vám má přijít dlouho očekávaná návštěva, dejte hostům jasné instrukce. Zejména děti mohou mít tendence vrhat se bezhlavě na zvíře s pokusy o hlazení a spřátelení se. Pes ani kočka ale tuto snahu neocení. Vysvětlete návštěvě, že chlupáč potřebuje svůj prostor a klid. Jistě to pochopí.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.