383 800 199
calibra

Ideální pamlsek pro psa... Je nejlepší masový, sušený, dentální nebo jiný?

20.11.2018

Znáte to... Vybíráte pamlsky pro svého psího miláčka, ale nevíte, který zvolit. Měkký pamlsek, tyčinky, buvolí kosti a kůži, sušené maso, piškoty, snacky nebo snad dentální pamlsek? Velký přehled všech možných pamlsků včetně toho, pro jaké psy se hodí, najdete v našem dnešním článku. A pro ty tvořivější páníčky máme připravené i recepty na domácí výrobu. :)

Existuje mnoho způsobů, jak odměnit vašeho pejska. Poplácání, pochvala, pohlazení, oblíbená hračka... Ale co zaručeně zabere, je pamlsek. Pozitivní motivace zvířete je mnohem lepší než trest. Jak vybrat správnou dobrůtku, ten nejlepší pamlsek, když je každý mazlík tak rozdílný? Poradíme vám.

Měkké a poloměkké pamlsky pro psy

Měkčí pamlsky uvítají především štěňata, psí senioři a malá plemena psů. Často jde o sušené masové pochoutky vyrobené 100% z masa (sušené maso), nebo také masové pamlsky s přídavkem rýže, minerálních látek a olejů apod., které po spojení vytvoří ideální konzistenci na žvýkání. Tyto pamlsky se hodí pro všechny psy. A co víc, jsou ideální i pro psy s problémovým chrupem. 

✔ Skvělé během tréninku. Měkké psí pamlsky jsou také ideální během tréninku. Pes je může snadno zblajznout a nemarní čas dlouhým žvýkáním, které by akorát odvádělo jeho pozornost od tréninku.

Psům neskutečně voní. Plus těchto pamlsků? Chlupáčům většinou voní o něco více než pamlsky podobné granulím.

Chlupáčovo menu Magnum Chicken Sandwich - měkký snack, Profine Snack Grain Free Lamb - poloměkký pamlsek

Měkké a poloměkké pamlsky pro psy Profine, Magnum

Tvrdé pamlsky pro psy

Pokud sháníte opravdu tvrdé psí pamlsky, doporučíme vám bůvolí kosti (pozn. red.: ve skutečnosti to jsou kůže zamotané do tvaru kosti :)). Existuje celá řada velikostí, zpracování, některé jsou obaleny masem. Tyto pamlsky jsou ideální pro zabavení pejska. Vydrží jim totiž delší dobu.

Chlupáčovo menu:  Magnum Chicken Roll on Rawhide stick - buvolí kůže obalená kvalitním lahodným kuřecím masem

"Rychlé" pamlsky pro psy na výcvik

Když učíte svého mazlíčka novým psím kusům, ať už to jsou složité cviky v agility, nebo trénujete zdánlivě jednoduché povely, je důležité držet pejskovu pozornost, motivaci a zapálení. V takovém případě ho uprostřed tréninku stěží odměníte žvýkací kostí, se kterou se zabaví na dlouhou dobu a přestane se vám věnovat. Zde přijdou vhod malé pamlsky, které vám během vteřiny dovolí pokračovat ve výcviku. Efektivita je při tréninku důležitá. Čím více času stráví pes místo práce žvýkáním své zasloužené odměny, tím více ztrácí soustředěnost a tím méně toho za váš trénink stihnete. Sáhněte třeba po oblíbených pamlscích od české značky Brit. Brit Training Snack jsou poloměkké pamlsky a vybrat si můžete pro štěňata, malé, střední, velké i obří rasy. Trénování je hračka, když víte, jak na to. :)

Chlupáčovo menu:  Brit Training Snack - kaloricky vyvážená pochoutka ideální pro trénink

Brit Training pamlsky

Žvýkací pamlsky

Znáte to, takové ty pamlsky, když potřebujete, aby pejsek chvíli poležel, nebo aby se doma zabavil po dobu, co jste v práci. Tyto žvýkací pamlsky jsou také skvělým doplňkem k hračkám pro psy, které se mohou časem omrzet. Když už jsme u hraček... Víte, jak spojit hračku s pamlskem? Jednoduše pomocí plnících hraček na pamlsky pro psy. Většinou jde o míček, který naplníte pamlsky a pejskovým úkolem je z hračky dobrůtku dostat pomocí kutálení a žvýkání.

Chlupáčovo menu:  Magnum Duck Roll on Rawhide stick - s kachním masíčkem, mňam! A místo talíře a mističky zábavná koule plná překvapení - Hračka pro psy na pamlsky.

Pamlsky pro malá a trpasličí plemena psů

Malí pejskové uvítají menší kousky. Stejně tak, jako granule pro malá plemena mají menší velikost než ty pro velké psy, tak i velikost pamlsků by měla být těmto drobným zvířátkům přizpůsobena. Poohlédněte se pro pamlscích přímo pro malé psy. My máme vyzkoušené ty od značky Magnum a moooc se osvědčily.

Chlupáčovo menu:  Magnum Duck Sandwich Pieces - přírodní masová pochoutkave formě malých kostiček

Pamlsky pro velká a obří plemena psů

Často se nás na zákaznické lince ptáte na velká balení pamlsků pro psy. Věta "Prosím vás, mám doma velkého psa a ty malé balení jsou pro něj, jak když dáte volovi malinu. Má to hned pryč. Potřebuju nějaké větší balení. Máte?" Ano, i takovéto věty slýchají naše telefonní operátorky :). A ano, i velká balení pamlsků pro psy na Vašem Chovateli seženete.

Chlupáčovo menu:  Tyčinka buvolí kroucená - 100 kusů nekončící zábavy! Bosch Biscuit Lamb & Rice pochoutka - 5 kg psích sušenek s jehněčím masem... To je ráj! :)

Sušené maso a vnitřnosti pro psy

Sušené maso a vnitřnosti uvítá každý mazlíček se povahou lovce. Na Vašem Chovateli si chlupáč vybere z mnoha možností. Sušené maso a vnitřnosti jsou navíc velmi výživné a zdravé.

Sušené masíčko (styl Jerky). Sušené maso ocení každý psí gurmán. Prostě čistá svalovina. :)

Sušené vnitřnosti. Sušené vnitřnosti jsou výživné a dokáží zpestřit každodenní jídelníček. Vždyť i ve volné přírodě vlk nejí pouze svalovinu, ale smlsne si i na ostatních částech těla.

Další sušené pamlsky pro psy. Většinou jde o sušené vepřové uši, rypáčky, ocásky, kuřecí pařáty a podobně. 9 z 10 psů tuto formu pamlsků uvítají a 10 z 10 páníčkům ušetří tato forma psích dobrůtek peněženku. Většinou totiž nestojí tolik, ale radost mazlíkovi udělají obrovskou.

Chlupáčovo menu:  Brit pochoutka Let's Bite Fillet o'Duck - filetované masíčko k nakousnutí, ②  Pochoutka sušené plíce MAPES - zdravá dietní odměna, ③  Vepřové ucho - jedna z nejoblíbenějších pochoutek psů bez rozdílu velikosti

Pamlsky pro psy

Dentální pamlsky pro psy

Zařaďte do odměňovacího harmonogramu vašeho pejska i dentální pamlsky. Díky nim předcházíte tvorbě zubního kamene, plaku a problémům se zuby. Další hravou formou, jak účinně spojit zábavu a péči, jsou dentální hračky. Mrkněte na ty oblíbené od značky Dentafun. Jejich speciální drážky čistí mezizubní prostory a masírují dásně.

Chlupáčovo menu:  Calibra Joy Dog Dental Chicken Waves - správná dobrota = zdravý chrup

Sáček na pamlsky pro psy

Buďte vždy připraveni odměnit svého psa! Sáček, pouzdro nebo kapsu na pamlsky můžete mít stále po ruce, ať jste doma nebo venku.

Kapsy a pouzdra na pamlsky, pamlskovníky

Domácí pamlsky pro psy

Láska prochází žaludkem. Domácí pamlsky budou pejskovi tou nejlepší odměnou. Mrkněte na náš článek, ve kterém najdete snadné recepty na pamlsky pro psy, podle kterých zvládne přípravu těchto dobrůtek i začátečník "3 jednoduché recepty na lahodné pamlsky pro psy".

Nejoblíbenější pamlsky pro psy

Chcete od nás doporučení na nejlepší pamlsky pro psy? S následujícími značkami máme skvělé zkušenosti my, pejskaři Vašeho Chovatele, i tisíce našich zákazníků.

 Profine Grain Free Snack  Magnum Calibra Joy Carnilove Brit Let's Bite  Brit Training

TIP 1. Co pejsek, to jiný oblíbený pamlsek. Každý ale rád ochutná i něco nového. Chlupáče může po čase začít nudit dostávat pořád to samé. Nebojte se experimentovat a dopřát mu neznámé chutě. Mějte načatá dvě, tři balení a pokaždé dejte jeho chuťovým buňkám ochutnat něco jiného. Život přece není nuda a mlsný jazyk ocení rozmanitost.

TIP 2. Držíte si rodinný rozpočet, ale přesto chcete dopřát pejskovi kvalitní dobrůtky? Pamlsky pro psy seženete levně i u nás. Sledujte naši sekci "Akce a novinky", kde najdete probíhající slevy na pamlsky i další zboží.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.