383 800 199
calibra

Vybíráme šampon pro psa. Jak zvolit ten nejlepší?

15.11.2018

Jak se vyznat v široké nabídce šamponů pro psy a vybrat svému mazlíčkovi ten, který mu bude 100% vyhovovat? A proč v žádném případě nepoužívat na psí srst šampon pro lidi?

Říkáte si "Kdo se má v tom množství šamponů vyznat? A proč vůbec kupovat psí šampon, když můžu použít ten svůj? To chlupáčovi přece nemůže uškodit." Opak je pravdou. Se svým pejskem můžete sdílet domov, společné chvíle, výjimečně i nějakou tu dobrotu z vašeho stolu. Ale nikdy byste neměli používat váš šampon v péči o jeho srst.

Šampon pro lidi vs. pro psy

Psi a lidé mají odlišné pH pokožky. Tento údaj vypovídá o kyselosti a zásaditosti prostředí. Pohybuje se v rozsahu 0 (kyselé) až 14 (zásadité). Čím nižší číslo, tím kyselejší prostředí. Zdravá pokožka psů má pH kolem 7,5, zatímco pokožka lidí kolem 5,5. V praxi to znamená, že pH pokožky chlupáče není tak kyselé jako to naše, a proto šampony pro lidi mohou pejskovi způsobit vysoušení a podráždění pokožky a výrazně zhoršit stav jeho srsti.

Naštěstí existuje mnoho produktů v péči o psy, které jsou šité na míru jejich specifickým potřebám. Šampony pro psy umí chlupáčovu srst perfektně vyčistit, zbavit ho nezvaných parazitů i bakterií a dodat srsti potřebné vitamíny, takže bude zdravá, krásná a lesklá. Z jakých šamponů můžete vybírat?

TIP Vašeho Chovatele - ALAVIS Extra jemný šampon pro psy

Jakmile se objevila tato novinka od značky Alavis na trhu, museli jsme ji vyzkoušet. Všude se o ní mluvilo, a tak jsme si řekli, že jí s našimi chlupáči otestujeme, abychom vám mohli říct vlastní zkušenosti. A jak to dopadlo? Překvapila nás úžasná vůně. Konzistencí je šampon velmi jemný a oproti jiným pěnil velmi málo (což je dobrá známka, neobsahuje tolik chemie). Výrobce o šamponu Alavis píše, že je extra jemný, obsahuje aloe vera a konopný olej. My jen můžeme potvrdit, že s tou jemností v názvu to Alavis nepřehání a mají pravdu. Naši čtyřnozí miláčkové jsou teď jak ze škatulky :). Za nás určitě více než spokojenost. Dáváme Alavisu palec nahoru.

A pro jaké pejsky je tento veterinárně schválený extra jemný šampon Alavis určen? Pro malé i velké, štěňátka, dospělé i psí seniory i pro pejsky s bílou srstí. Má antioxidační a antibakteriální účinky a pomáhá hojit záněty. Zklidňuje kůži, snižuje svědivost a zlepšuje kvalitu a lesk srsti.

Alavis extra jemný šampon pro psy

Šampon pro psy proti svědění

Jak už samotný název napovídá, tyto šampony pomáhají vyřešit problémy se svěděním a podrážděním pokožky chlupáče. Mnoho psů je citlivých na podráždění, bodnutí hmyzem a mohou být náchylnější na vyrážky. Příčinou svědění a šupinatění kůže mohou být také kvasinky. 

Šampon pro psy proti parazitům

Kromě svých čisticích vlastností dokáží antiparazitní šampony okamžitě hubit v pejskově srsti ektoparazity jako blechy, klíšťata, všenky, vši a další nezvané hosty. Některé přípravky si zachovávají svůj repelentní účinek i následující dny a týdny po aplikaci.

Šampon pro psy proti alergii

Pokud má váš chlupáč sklon k alergickým reakcím, zvolte hypoalergenní šampon pro citlivou pokožku. Tyto extra jemné šampony snižují riziko alergické reakce, nevysušují ani nedráždí pokožku a obnovují přirozený stav srsti.

Přírodní šampon pro psy

Přírodní účinné látky dokáží ve většině případů nahradit ty chemické a pro kůži a srst pejska jsou mnohem jemnější. Přírodní kosmetika je obzvláště vhodná pro citlivé a alergické pejsky. Přečtěte si také náš článek "Přírodní kosmetika pro psy a kočky."

Přírodní šampony pro psy Menforsan, KhaRa, Bea natur

Suchý šampon pro psy

Suché bezoblachové šampony uvítáte v péči o mazlíčka, který koupání zrovna nemusí, využijete ho u štěňátek, která mohou po namočení snadno prochladnout, ale udělá vám dobrou službu i tehdy, pokud zrovna nemáte čas na koupání pejska. Přeci jen to nějakou chvíli zabere. Se suchým šamponem máte hotovo během chviličky. Můžete ho použít pro prodloužení intervalu mezi pravidelným koupáním.

Šampon pro psy s norkovým olejem

Šampony s norkovým olejem jsou v posledních letech čím dál víc populární. Norkový olej působí blahodárně na pokožku i srst pejska. Pomáhá udržet přirozenou pružnost a lesk srsti, vyživuje a chrání ji. Norkový olej zároveň působí antistaticky. To znamená, že při česání nebude srst tolik elektrizovat.

Šampony na bílou a černou srst

Majitelé bílých a černých psů to jistě znají. Bílá srst má často tendenci žloutnout, černá zase reznout. Základem je vhodné krmivo bez zbytečně vysokého obsahu karotenů. Dále je důležitá správná péče o srst. Šampony pro psy s bílou srstí podporují přirozenou barvu a zabraňují nechtěnému žloutnutí. Šampony pro psy s černou srstí podporují přirozenou barvu pejska, zvýrazňují ji a zamezují jejímu hnědnutí.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.