383 800 199
Brit Fresh 400g - AKCE 5+1
Fitmin - propagace

Kloubní výživa pro zdravý pohybový aparát koní

Blogujeme Přidáno 12.01.2018

Ať už kůň prochází jakoukoli životní etapou, je rozumné podpořit jeho zdraví kvalitními kloubními doplňky.

Pravidelná kloubní výživa předchází snížení výkonnosti koní a podpoří jejich zdraví. Už když je kůň ještě malé hříbátko, začíná u něj první zatěžkávací zkouška a tou je období růstu. Koordinaci svého těla nemá ještě zcela pod kontrolou, ale už postupně nabírá svalovou hmotu a velmi rychle mu rostou kosti.

Toto období je spojeno s drobnými a někdy i většími nehodami, s úrazy a pohmožděninami. V horším případě už může být zaděláno i na vývojové vady dolních končetin. Proto veterinární lékaři doporučují podávat výživové kloubní doplňky už malým hříbatům, kdy působí převážně jako prevence obtíží, snadných úrazů a vývojových vad.

Zvýšená pohybová aktivita

Pokud má váš kůň vysokou pohybovou zátěž, je podávání speciální kloubní výživy dokonce zcela nezbytné. Pracujete s koněm často ať už při aktivním sportu nebo při práci? V takovém případě jeho tělo potřebuje zvýšit množství přijímaných živin jako sůl. V tomto ohledu je to stejné jako u lidí. Koňské šlachy, vazy i chrupavky se díky správné výživě budou regenerovat snáze a rychleji.

Koně s nižší aktivitou

Patříte mezi občasné jezdce a vyjedete si s koníkem na vyjížďku jen sem tam? I v tomto případě se vyplatí prevence, i když konzumovaná dávka nemusí být tak vysoká, jako u sportovních koní. Předejdete tak úrazům, ale i případným bolestem kloubům a podpoříte jeho zdraví.

Léčba pohybového aparátu

Zvláštní pozornost věnujte nutričním kloubním doplňkům v období rekonvalescence a léčbě po úrazu, po operaci, při řešení degenerativních onemocnění, při zánětu kloubů, bolestech a samozřejmě i ve vyšším věku koně.

Pravidelná kloubní výživa působí jako prevence obtíží a vývojových vad.

Základní složky

Abychom mohli vybrat kvalitní a účinný přípravek, musíme se nejprve zorientovat v základních pojmech.

Důležitá je především forma a komplexní složení přípravku a v neposlední řadě i jeho čistota a původ. Jednotlivé složky totiž na sebe vzájemně působí a podporují se. Při výběru přípravku přihlédněte i k přesnému důvodu použití a předpokládanému časovému období, po které budete koníkovi speciální výživu dopřávat.

MSM. Tato látka umí utlumit bolest kloubů, zároveň působí protizánětlivě a řadí se mezi antioxidanty.

Kyselina hyaluronová. Tato kyselina hydratuje chrupavky a vyskytuje se v kloubním mazivu. Veterinární studie dokázaly vysokou účinnost této látky a proto je také tak často zmiňována i v souvislosti se zdravím lidí. Působí jako prevence artrózy a zároveň ji dokáže také léčit.

Glukosamin sulfát. Používá se především jako prevence osteoartritidy. Prokázány u něj byly i protizánětlivé účinky.

Chondroitin sulfát. Obrovský význam má tato látka především v období růstu. I v pozdějším věku najde ale své uplatnění v podobě prevence osteoartritidy. Chondroitin sulfát tvoří součást chrupavek a působí protizánětlivě.

Hydrolyzovaný kolagen. Výhoda hydrolyzované formy je taková, že se látka dokáže ihned vstřebat. Chrání a dodává výživu nejen do šlach a vazů, ale zároveň i chrupavek.

 

Váš Chovatel doporučuje tyto TOP produkty

Geloren gelové tablety

Tyto prémiové tablety patří mezi nejoblíbenější koňské produkty našich zákazníků. Není se čemu divit. Bližší informace včetně složení a doporučeného dávkování se dočtete ZDE.

Geloren gelové tablety pro koně

Výhody

Obsahují vysoký obsah kyseliny hyaluronové, chondroitin sulfátu a želatiny a výborně vyživují klouby.

Jednoduše se dávkují.

Nobsahují umělá barviva ani éčka.

Splňují vysoké nároky na potravinářskou kvalitu.

Neobsahují dopingové látky.

 

Alavis Triple Blend Extra silný

Výživa je vhodná pro regeneraci pohybového aparátu. Báječně se osvědčila i u hříbat a koní ve vysokém pracovním nasazení jako prevence. Složení , dávkování a bližší informace o přípravku najdete ZDE.

Alavis Triple Blend Extra silný přípravek pro koně

Výhody

Obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek - (glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu), látky MSM a značkových kolagenů Collyss a Cartidyss.

Žádná barviva ani konzervační látky.

Veterinárně schváleno ÚSKVBL.

Perfektně vyživuje, chrání a regeneruje kloubní chrupavky a tkáně.

Zmírňuje bolest při pohybu.

Zlepšuje pohyblivost a kondici.

Prodlužuje aktivní věk koně.

 

#zdravýkůň #bezbolestnýpohyb #spokjenýmajitel #uchvacujícípohled :)

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup, jak případně zrušit odběr novinek, naleznete v každém zaslaném e-mailu.